Ege Haberleri

  Karşıyaka Liseliler, Bakan Günay ile görüştü

  Turan GÜLTEKİN / İZMİR (DHA)
  19.08.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Karşıyaka Lisesi'nin tarihi binasının müze olmasını isteyen Karşıyaka Lisesi Vakfı üyesi bir grup Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay ile görüştü.

  Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından imam hatip ortaokul binası olarak tahsis edilen eski binalarının müze olmasını isteyen, bu sebeple önce imza kampanyası ardından da yürüyüş yapan Karşıyaka Liseler, Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay ile görüştü. Karşıyaka Lisesi Vakfı'nı (İKLEV) temsilen dört kişilik bir grup eski mezun İzmir'de bulunan Bakan Günay'a topladıkları 10 bin imzayı teslim etti.
  Görüşmede Bakan Günay'ın konunun takipçisi olacağını, İzmir Turizm ve Kültür Müdürlüğü tarafından gerekli araştırmaların yapılıp, hazırlanacak rapora göre tarihi binanın Milli Eğitim Bakanlığı'ndan müze yapılmak üzere tahsisinin yapılabileceği, Vali Kıraç ile yapılabilecekler konusunda görüşeceğini söylediği öğrenildi.

  Karşıyaka Liseliler, Bakan Günay ile görüştü

  Toplantının ardından açıklama yapan İKLEV Kurucularından Recai Acar görüşmenin çok olumlu geçtiğini dile getirerek, “Karşıyaka Liseliler olarak, tarihi binalarının eğitim müzesi yapılması için internette http://karsiyakalisesitarihibinalariegitimmuzesiolsun.com isimli bir site oluşturduk. Bize destek olmak isteyenler buradaki dilekçeyi onaylayıp İzmir Valiliği ve Karşıyaka Kaymakamlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı, İl ve İlçe Milli Eğitim müdürlüklerine gönderebilirler. Karşıyakalıların ve Karşıyaka Liselilerin desteklerini bekliyoruz” dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı