Ege Haberleri

  Karşıyaka’da dünden bugüne fotoğraflar

  Hürriyet Haber
  08.10.2008 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Ege Fotoğraf ve Sinema Amatörleri Derneği ve Karşıyaka Belediyesi’nin işbirliğiyle düzenlenecek fotoğraf yarışmasına katılmak için son gün.

  Konusu ’Dünden Bugüne Karşıyaka’ olan fotoğraf yarışmasıyla, ilçedeki tarihi, kültürel ve turistik dokunun farkedilmesi, tanınması ve fotoğraf yoluyla görsel belleğinin oluşturulmasına katkıda bulunulması amaçlanıyor. Seçici Kurulda Ömer Bakan (Fotoğraf Sanatçısı), Günal Güngör (Fotoğraf Sanatçısı, EFSA Yönetim Kurulu Başkanı), Erdal Merter (Yaşar Üniversitesi Öğretim Görevlisi), Beyhan Özdemir (DEÜ GSF Fotoğraf Bölümü Öğretim Üyesi, İFOD Yönetim Kurulu Başkanı) ve Sedat Sözer (Karşıyaka Belediyesi Basın Danışmanı) yer alıyor.

  Verilecek ödüller

  Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu (TFSF) tarafından onaylanan yarışmada dereceye giren ve mansiyon alan eserlere para ödülü verileceği bildirildi. Birinciye 2 bin YTL, ikinciye 1500 YTL, üçüncüye 1000 YTL, 5 mansiyon için de 500’er YTL ödül verilecek. Yarışmayla ilgili olarak ayrıntılı bilgi ve şartnameye www.karsiyaka.bel.tr internet adresinden ulaşılabileceği, yazışma sekreteri Melih Elhan’dan 0 232 399 40 89 numaralı telefondan bilgi alınabileceği, elhanmelih@hotmail.com adresine e-posta gönderilebileceği belirtildi.

  Herkes yarışmaya katılsın çağrısı

  Karşıyaka Belediye Başkanı Cevat Durak yarışmanın amatör profesyonel ayrımı olmaksızın herkese açık olduğunu belirterek tüm sanat severleri katılmaya davet etti. Başkan Durak yarışmayla ilgili şunları söyledi: "Sürekli değişen bir kentte yaşıyoruz. Bu değişim en iyi fotoğraflarla izlenebilir. Tarihi, kültürel ve turistik dokusuyla bir kent karşınıza geçmiş poz veriyor. Kaçırmadan çekin ve bize yollayın, Karşıyaka’nın görsel belleğini birlikte oluşturalım."
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı