Ege Haberleri

  Karşıyaka Belediyesi'nden hassas denetim

  Hürriyet Haber
  16.12.2014 - 01:18 | Son Güncelleme:

  Karşıyaka Belediyesi, pazar yerlerindeki terazileri denetime aldı. Ölçü ve ayar kontrollerini hızlandıran belediye ekipleri, yüzlerce tartı ve terazinin uygunluk belgesini, emniyet mühürlerini kontrol etti, uygun olmayanlar kullanımdan men edildi.

  Karşıyaka Belediyesi Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü ekiplerinin geçen Mart ayından bu yana gerçekleştirdiği denetimlerde, bin 382 terazi kontrolden geçirildi. Terazilerin alım- satım işlemlerinde kullanmaya uygunluğu ve doğruluğu, mühürlerin sağlamlığı gibi çeşitli ölçü ve ayar denetimleri gerçekleştirildi. Çalışmalar sonucunda alım- satıma uygun olmadığı tespit edilen 122 terazi, 3516 sayılı Ölçüler ve Ayarlar Kanunu gereği kullanımdan men edildi.
  Karşıyaka Belediyesinden hassas denetim
  Denetim çalışmaları sırasında, düzenli olarak terazi muayene işlemlerini yaptırmaları konusunda esnafa uyarılarda da bulunuldu. Esnaf dükkanları ve pazar yerlerinde yapılan denetim çalışmalarının düzenli olarak devam edeceği belirtildi.

  Karşıyaka Belediyesinden hassas denetim
  Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, "Zaman içinde kalibrasyonu bozulmuş hatalı terazilerin alışveriş işlemlerinde kullanılmaması için denetimler yapıyoruz. Bu sayede, Karşıyakalı vatandaşlarımız için gerçek anlamda güvenli ve huzurlu alışveriş ortamları oluşturmaya çalışıyoruz. Vatandaşlarımızın alışverişlerinde haksızlığa uğramaması için denetimlerimizi sürdüreceğiz" dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı