Ege Haberleri

  Karnaval hazırlığı

  Hürriyet Haber
  28.09.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  BODRUM'da önümüzdeki yıl Ekim ayında yapılması planlanan Uluslararası Bodrum Karnavalı'nın hazırlıkları için start verildi. Dünyanın en büyük altıncı karnavalı olması planlanan etkinlik için Kaymakamlık, Bodrum Güçbirliği, BOTAV (Bodrum Tanıtma Vakfı), Yarımada Belediyeler Birliği ve sivil toplum örgütleri üyelerinin katılımıyla komite oluşturuldu.

  KARNAVAL hazırlıkları için Bodrum Kaymakamı Cumhur Güven Taşbaşı'nın başkanlığında Deniz Ticaret Odası Konferans Salonu'nda toplantı düzenlendi. Toplantıya, BOTAV (Bodrum Tanıtma Vakfı), Yarımada Belediyeler Birliği Başkanları, Bodrum Güçbirliği yöneticileri, Ticaret Odası temsilcileri ve sivil toplum örgüt üyeleri katıldı.

  KAYMAKAM Taşbaşı, Türkiye'de ilk kez düzenlenecek karnavalın 4 gün aralıksız devam edeceğini belirterek, ‘‘Karnavalda, sokak gösterileri, danslar, yarışmalar, canlı televizyon şovları, tarihsel temalı şölenler, su sporları ve resim heykel sergileri yer alacak. Bodrum'da 12 ay turizm imajını yenilemeyi amaçlıyoruz’’ diye konuştu.

  KARNAVALL komitesi, çalışmalara bir an önce başlanılmasını kararlaştırıldı. Dünyanın önemli karnavallarını gerçekleştiren Rio ve Venedik belediyeleriyle temasa geçecek komitenin gerekirse bu kentlerden birine kardeş şehir olma teklifi götüreceği belirtildi.

  ULUSLARARASI Bodrum Karnavalı projesinin geliştirilip yürürlüğe konulması için profesyonel tanıtım ve organizasyon şirketleri ile işbirliğine gidileceği ve Kasım ayından itibaren Londra, Amsterdam, Moskova ve Berlin Uluslararası Turizm Fuarları'nda Bodrum Karnavalı'nın tanıtım çalışmalarına başlanacağı bildirildi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı