Ege Haberleri

  Kariyer arayan gençlere davet

  Mete Tamer OMUR / HÜRRİYET
  19.01.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Bireysel ve mesleki gelişim odaklı eğitim programlarıyla dikkat çeken Eğitişim Kariyer Enstitüsü, Manisa, İzmir ve Aydın’ı kapsayan bölgede talepleri karşılayacak.

  İZMİR Bölge Temsilciliği’ni hizmete alan Eğitişim Kariyer Enstitüsü, Manisa, İzmir ve Aydın illerini kapsayan bölgede büyük boşluk gördüğü dijital pazarlama ve finans alanındaki eğitimlere ağırlık verecek.

  Enstitünün bugünün ve geleceğin lider ve yöneticilerinin kariyer yolculuklarının her aşamasının başarı öyküleriyle dolu olmasını sağlamak ve rakipleri karşısında rekabet avantajı kazandırmak vizyonuyla 2002’de İstanbul’da kurulduğunu hatırlatan İzmir Bölge Yöneticisi Ömer Sürücü, “Sertifika programları, zirveler, koçluk, danışmanlık, Youth Headhunting hizmetleri ve Keynote Speakers Agency markası ile kurumlara özel konuşmacı, konsept ve motivasyon programları geliştirerek geniş bir yelpazede çözümler sunuyoruz” dedi.

  Satış tekniği değişiyor

  İnsan kaynakları, reklamcılık, girişimcilik, iletişim, finans, pazarlama ve satış alanında eğitim programlarının bulunduğunu dile getiren Sürücü, bölgede özellikle dijital pazarlama ve finans alanına ağırlık vereceklerini dile getirdi. Sürücü, “Sosyal medya çağımızın vazgeçilmezi. Dolayısıyla artık şirketler, sosyal medya üzerinden pazarlama ve satışın yollarını arıyor. İzmir’de bu anlamda büyük bir açık var. Artık bire bir satışın yerini internet kanalından yapılan satışlar almaya başladı. Şu anda bölgedeki firmaların dijital pazarlama ya da sosyal medya ekipleri yok. Biz de, ağırlığımızı bu alanlara kaydıracağız. Gelecekte, bu alanda yerini alamayan kurumlar pazar paylarında yaşanacak kayıpları da göze almaları gerekiyor. Dijital pazarlama kanalını kullanarak çok önemli markalar yaratmak mümkün. Bir diğer boşluk ise finans. Bölge, sermaye birikimini nasıl yönlendireceği konusunda yeterli bilgiye değil. Bunun iyi yönlendirilmesi gerekiyor. Bu iki boşluğu doldurmak için çalışacağız” diye konuştu.

  EFES VE AGORA’DA

  Eğitimlerin en önemli özelliğinin sektör profesyonelleri tarafından verilmesi olduğunu aktaran Sürücü, “Eğitimler, alanında uzman şirket sahibi, üst düzey yönetici ya da CEO’lar tarafından veriliyor. Örneğin, Coca Cola’nın pazarlama müdürü, deneyimlerini aktarıyor. İzmir’deki eğitimlerimizi, kentin simgelerinin adlarını taşıyan Efes ve Agora’da veriyoruz” dedi.

  GİRİŞİMCİLİK ZİRVESİ

  Sürücü, Sosyal Medya ve Dijital Pazarlama konusunda İzmir Ekonomi Üniversitesi’nde, finans alanında ise Celal Bayar Üniversitesi’nde iki seminer programı düzenlediklerini belirtti. Önümüzdeki günlerde de iş dernekleri, oda ve üniversitelere yönelik önemli programlar başlatacaklarını kaydeden Sürücü, “ESİAD ile ‘Küresel Krizde Türkiye’nin Geleceği’ konulu bir seminer planlıyoruz. Mart’ta ise geniş katılımlı ‘Girişimcilik Zirvesi’ düzenleyeceğiz. Bu toplantılara alanında ün yapmış iyi isimler katılacak” diye konuştu.

  İŞKUR’UN BÜROSU

  Eğitişim’in ‘Doğru İşe Doğru İnsan’” anlayışıyla hareket ederek Türkiye’nin geleceğini şekillendirmeye kararlı iş hayatı insanlarının doğru masalarda oturarak, mutlu ve verimli çalışanlar olmalarına katkıda bulunma hedefiyle çalıştığına dikkat çeken Sürücü, Türkiye İş Kurumu tarafından yetkilendirilmiş istihdam bürosu olduğuna dikkat çekti. Sürücü, “Yeni mezunlar ve iş hayatında 1-5 yıl arası deneyimli genç yetişkinleri şirketlerde uygun pozisyonlara yerleştiriyoruz” bilgisi verdi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı