Ege Haberleri

  Karikatür Oscarları sergilendi

  Nilüfer KANDIRMIŞ / BODRUM, (Muğla) (DHA)
  22.06.2013 - 00:00 | Son Güncelleme:

  30. Aydın Doğan Uluslararası Karikatür Yarışması'nda finale kalan 234 eser sergilenmeye başlandı.

  BU yıl 30'uncusu düzenlenen ve 77 ülkeden 2 bin 544 karikatürün katıldığı Aydın Doğan Uluslararası Karikatür Yarışması Seçici Kurulu'nun, finale kalan 234 eser arasında değerlendirerek ilk üç ve başarı ödülü kazanan 10 eser Muğla'nın Bodrum İlçesi'nde sergilenmeye başlandı.
  Milta Bodrum Marina'da açılan sergiden sonra düzenlenen kokteyle Aydın Doğan Vakfı Yürütme Kurulu Başkanı Candan Fetvacı, Yalıkavak Belediye Başkanı Mustafa Saruhan (CHP), Milta Bodrum Marina Genel Müdürü Ömer Karacalar, Işıl Club Bodrum Genel Müdürü Emir Bağ ve çok sayıda davetli katıldı. Canlı müzik eşliğinde gerçekleşen kokteylde keyifli anlar yaşandı. Kokteylde yarışmanın seçici kurul üyeleri Ercan Akkaya, Latif Demirci, Selçuk Demirel, Piyale Madra, Tan Oral, Adolf Born, Brad Holland, Anita Kunz, Robert Mankoff ve Ralph Steadman'a Aydın Doğan Vakfı tarafından teşekkür plaketi verildi.
  Kokteylde konuşan Aydın Doğan Vakıf Yürütme Kurulu Başkanı Candan Fetvacı “Yarışmamız Doğan Grubu ve Doğan Ailesi'nin desteğiyle sürüyor. Yıllardır dünyanın her yerinden sanatçılara kucak açıyoruz. Arşivimizde 77 bine yakın karikatür bulunuyor. Sanal müzemiz var. Gerçeğini de açmayı düşünüyoruz” dedi.
  Serginin 29 Haziran Pazar gününe kadar açık kalacağı belirtildi.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı