Ege Haberleri

  Karesi Umut Ateşi’yle artık liseli

  Coşkun YAMAN, (DHA)
  15.08.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  BALIKESİR polisinin kentte yaşayan Roman çocuklarını zararlı alışkanlıklar ve suçtan korumak, sanat alanında eğitip, istihdam etmek amacıyla başlattığı “Karesi Umut Ateşi Projesi” başarıyla sürüyor.

  Balıkesir Musiki Derneği Koro Şefi ve Bestekar Sıtkı Sahil, Nilgül Bulca ve ekibinin 5 Nisan 2010’dan bu yana yürüttüğü projede kursiyer olarak yeralan öğrencilerden Doğuş Çekmeoğlu, Balıkesir Kadriye-Kemal Gürel Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi müzik bölümü yetenek sınavını kazandı.
  Umut Ateşi Korosu’nda klarnet çalan 14 yaşındaki Doğuş Çekmeoğlu, Emniyet Müdürü Ömer Aydın’ı ziyaret ederek, proje için teşekkür etti. Doğuş, “Karesi Umut Ateşi projesi olmasaydı ben bu okulu kazanamazdım” dedi.İl Emniyet Müdürü Ömer Aydın, bu projenin gençler için kararlılıkla sürdürüleceğini belirtirken, “Projemiz, her yıl öğrenci gönderme başarısı göstermektedir. Doğuş’un gösterdiği başarı ile diğer arkadaşlarına da örnek olacağını ve yaşadığı çevredeki gençlerin gelecekte rol model olarak kendisini takip edeceklerini düşünüyorum” diye konuştu.
  Balıkesir Musiki Derneği Koro Şefi Sıtkı Sahil, bu proje sayesinde yetenekli öğrencilerin eğitim görme şansı bulduğunu söyledi. Sahil, “Proje kapsamında yapılan çalışmalarla, daha önceki yıllarda Kadriye-Kemal Gürel Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi’ne iki, İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) konservatuvar bölümüne bir öğrenci göndermiştik. Doğuş, Güzel Sanatlar bu alanda yetiştirdiğimiz dördüncü öğrencimiz oldu” dedi.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı