Ege Haberleri

  Kardeş Türküler Bodrum'da coşturdu

  Sezer ŞAHİNDAŞ / BODRUM, (Muğla) (DHA)
  15.09.2012 - 12:22 | Son Güncelleme:

  Muğla’nın Bodrum İlçesi'nde bu yıl 2'ncisi düzenlenen Uluslararası Bodrum Karnavalı kapsamında çağdaş halk müziğin ünlü gruplarından Kardeş Türküler sahne aldı.

  Bodrum Kalesi Kuzey Hendeğindeki konsere, beyaz kıyafetlerle çıkan grup, yaklaşık 2 bin kişiye unutulmaz bir gece yaşattı. Geliri Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu (UNICEF) bağışlanacak konserde Kardeş Türküler, 25 kişilik ekiple sahne aldı. Grup, birbirinden güzel parçalarını seslendirirken, dansçılar da muhteşem bir gösteri sundu. Türkçe, Kürtçe, Arapça, Ermenice, Yunanca ve Azerice parçalara yer veren grup, izleyicileri coşturdu. Zaman zaman türkülere eşlik eden izleyiciler, sahnenin önünde ve bulundukları yerde halay çekip, doyasıya eğlendi. Konserde barış mesajları da veren grubun solisti Feryal Öney, dansçıların semah gösterisinin ardından “Cem ibadet, Cemevi ibadethanedir’ dedi.

  Kardeş Türküler’n 20. yılını kutladıklarını hatırlatan Öney “Bu ülkede 20 yıldır, türkülerimizi ve şarkılarımızı kardeşlik ve barış için söyledik. Her zaman barıştan yana olduk. Bunun çok zor olmadığını anlatmaya çalıştık. Bazı şarkılarımızı şiddet gören kadına, tecavüze uğrayan bebeğe, cezaevlerindeki öğrencilere, akademisyenlere ve siyasiler için söylüyoruz. Şarkılarımızda coğrafyadan coğrafyaya geçiyoruz. Bodrum’da yıllardır konser vermek istedik. Bugün olduğu için çok mutluyuz” dedi.Yaklaşık bir buçuk saat sahnede kalan grup, konser bitiminde yoğun alkış üzerine tekrar sahneye çıkıp, “Burçak Tarlası” isimli türküyü seslendirdi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı