Ege Haberleri

  Kardeş aileli yardım projesi

  İlker KILIÇASLAN, (DHA)
  04.05.2010 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Manisa İl Genel Meclisi, yardım gerekenlerin sıkıntılarına çözüm bulmak amacıyla yeni bir çalışmayı hayata geçirecek.

  MANİSA İl Genel Meclisi, yardım gerekenlerle hayırseverleri buluşturacak, “Kardeş Aile Projesi” hazırladı. Başkan AKP’li Dursun Ali Yıldız, projeyi yardım gereken ailelerin sıkıntılarına çözüm bulmak amacıyla hazırladıklarını ve Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) ile yürüteceklerini belirtti.
  Yıldız öncelikle, vakfın geçen yıl 3 milyon 113 bin 842 liralık yardım yaptığı 5 bin 34 aileye ulaşmak istediklerini bildirdi. Yıldız, vakfın yardım gereken ailelere, devletin sınırlı olanakları çerçevesinde destek sağladığını dile getirerek, “Projeyle ihtiyaç sahibi ailelerimizin her sıkıntısına çözüm getirmek istiyoruz” dedi.
  5 bin 34 aileyi tek tek ziyaret edeceklerini kaydeden Yıldız, şunları söyledi:
  Gerçekler bulunacak
  “Talep ve sıkıntılar not edilecek. Bu sıkıntılar hayırsever ailelerimize iletilerek çözüme çalışılacak. Son olarak hayırsever ailelerimizle kardeş olacakları aileler buluşturulacak. Hayırseverleri şimdi bir aileyle kardeş olmaya çağırıyoruz. Bu çalışmada aynı zamanda vakıftan yardım alan kişilerin gerçek ihtiyaç sahibi olup olmadığına da bakacağız. Bazı insanlar iki evi olmasına karşın vakıftan yardım alıyor. Ziyaretlerimizde gerçek ihtiyaç sahibi insanlarımızı tespit edeceğiz. Projemizde ayrıca muhtarlarımızla da koordineli çalışarak, vakfa kayıtlı olmayan ihtiyaç sahibi ailelerimizi de tespit etmeyi hedefliyoruz.”

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı