Ege Haberleri

  Kararan Buldan’a Küçüker ormanı

  Hürriyet Haber
  18.09.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  TRAFİK canavarına kurban giden Denizlili işadamı Sait Küçüker'in adının, yanan Buldan ormanlarda yaşatılması için çalışma başlatıldı. İşadamı Küçüker, 1.5 ay önce Menderes Havalimanı'na otomobiliyle giderken, direksiyon hakimiyetini kaybedip şarampole yuvarlanarak can verdi.

  Kampanya açılacak

  DOÇEV (Denizli Orman ve Çevre Vakfı) ile Denizli Rotary Kulübü, Küçüker Tekstil Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Küçüker Makina Yönetim Kurulu Başkanı Küçüker'in adına, bir Hatıra Ormanı kurma kararı aldı. Valilik onayıyla kampanya açılacağı bildirildi.

  3 kez yanmıştı

  DOÇEV ve Rotary Kulübü, Orman Bölge Müdürlüğü'yle bağlantı kurarak, hatıra ormanının, bu yıl üç kez orman yangını çıkan ve 1580 hektar yeşili yanan Buldan'da kurulmasını isteyeceği, sivil toplum örgütleriyle Küçüker'in ailesinin de kampanyaya desteğinin isteneceği açıklandı.

  Adı yaşatılacak

  DOÇEV Müdürü Tarık Plevne, kampanyanın Denizli sanayinin öncü isimlerinden Sait Küçüker'in adını yaşatmak ve Buldan'da peşpeşe çıkan yangınlarının yok ettiği orman alanlarını yeniden yeşertmeye katkıda bulunmak amacıyla düzenlendiğini belirtti.

  Anısına turnuva

  DENİZLİ Rotary Kulübü, kent sanayisine büyük katkı sağlayan Sait Küçüker anısına tavla turnuvası düzenledi. Küçüker'in doğum günü olan 10 Ekim'de başlayacak turnuvanın yaklaşık üç hafta süreceği ve final karşılaşmalarının 28 Ekim'de yapılacağı belirtildi. Kulüp Başkanı Necati Kaymakçı, turnuvaya 800 kişinin katılımını hedeflediklerini söyledi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı