Ege Haberleri

  Karadenizliler hamsi şöleninde buluşacak

  Hürriyet Haber
  17.12.2014 - 01:16 | Son Güncelleme:

  KARŞIYAKA Belediyesi, Karadeniz Konfederasyonu ve Karşıyaka Karadenizliler Derneği işbirliğiyle 18- 22 Aralık tarihlerinde Hamsi Şöleni düzenlenecek, 5 ton hamsi ikram edilecek.

  Karadenizliler hamsi şöleninde buluşacak
  Bostanlı Pazaryeri'nde bu yıl 7'nci kez gerçekleştirilecek olan Karşıyaka Hamsi Şöleni'nde Karadeniz bölgesinde bulunan illerin tanıtım stantları ile yöresel gıda satış stantları açılacak. Çocuk oyun alanları ve hediyelik eşya satış yerlerinin de yer alacağı şölen 4 gün sürecek. Organizasyonun üçüncü günü olan 21 Aralık'ta 200 metrelik dev mangal kurulacak ve pişirilecek hamsiler vatandaşlara ücretsiz dağıtılacak. Etkinlik alanında kurulacak sahnede ise Karadeniz müziklerinin vazgeçilmez çalgıları kemençe ve tulum eşliğinde konserler yer alacak. Yöresel sanatçıların sahne alacağı konserlerde alanı dolduranlarla birlikte horon oynanacak.
  Karadenizliler hamsi şöleninde buluşacak
  KARADENİZ RÜZGARI ESECEK
  Etkinliğe tüm İzmirlileri beklediklerini belirten Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar "Karşıyaka, farklı kültürleri içinde barındıran ve herkesin kardeşçe yaşadığı bir kent. Hamsi Şöleni'nde de Karadeniz'in tüm güzelliklerini yansıtacağız" dedi.
  Karadenizliler hamsi şöleninde buluşacak

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı