Ege Haberleri

  Karabağlar'a kapalı pazaryeri

  Hürriyet Haber
  09.08.2014 - 01:27 | Son Güncelleme:

  KARABAĞLAR Belediyesi Yunus Emre Mahallesi'nde temeli atılan 10 bin metrekarelik alana sahip pazar yerinin inşaat çalışmalarına önümüzdeki günlerde başlanacak. Plan tadilatındaki değişiklik nedeniyle İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin onayına sunulan proje daha sonra ihaleye çıkacak ve ihalenin ardından da çalışmalar hız kazanacak.

  Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu projede açık olarak yer alan pazar yerini halka daha iyi ve hijyenik koşullarda hizmet vermek için kapalı yapacaklarını, bunun yanı sıra alanda bölge halkının ihtiyacına yönelik olarak otopark ve sosyal donatı alanlarının da yer alacağını belirti. Selvitopu plan değişikliğiyle pazar yeri alanında zemin altı otopark yapılacağını bunun da bölgenin yaşayanların ihtiyacını karşılayacağını dile getirerek, "Yunus Emre Mahallesi'ne modern bir pazar yeri kazandırarak Karabağlar halkı için önemli bir eksikliği gidermiş olacağız. Geçtiğimiz yıl temeli atılan pazar yeri imar planında açık pazar yeri olarak belirlenmişti. Biz daha modern ve sağlıklı olması için burası için belediye meclisimizce 3 Haziran tarihinde plan değişikliği önerisiyle kapalı pazar yeri ve zemin altı otopark olması kararını aldık. Bu karar İzmir Büyükşehir Belediyesi'nde onay için bekliyor. Şu anda yasal süreç işliyor. Onay gelir gelmez inşaat çalışmalarına başlayıp modern pazar yerini halkın hizmetine en kısa sürede açacağız" Dedi.

  Başkan Selvitopu ayrıca 480 bin nüfuslu Karabağlar'da 12 pazar yerinin yer aldığını ve buralarda bin 500 esnafın pazarlarda tezgah açtığını vurgulayarak, ilçede sadece Bozyaka ve Vatan Mahallesi pazar yerlerinin kapalı olduğunu diğerlerinin ise açık olarak hizmet verdiğini buralarla ilgili de revize çalışmalarının başlatılacağını dile getirdi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı