Ege Haberleri

  Kar mağduru seracılara destek sözü

  Barış GEZİCİ / AKHİSAR (Manisa), (DHA)
  03.01.2015 - 02:17 | Son Güncelleme:

  Çamönü Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Başkanı Ramazan Bakır, Akhisar ilçesi Çamönü Mahallesi'nde yoğun kar yağışı sonrası yıkılan seralar nedeniyle üreticinin olumsuz etkilendiğini söyledi.

  Destek beklediklerini söyleyen Bakır, "Zararımız ortada. 185 ortağımızın 164'ünün serası kullanılamaz halde. Yetkililerden, hükümetimizden en acil şekilde yardım bekliyoruz. Bizim şu an itibariyle ürün kaybımız yaklaşık 2 milyon lira. Bu seraları da eski haline getirmemiz 13 ile 14 milyon lira arası bir rakamı bulur. Bu durum çiftçimizin, ortağımızın köylümüzün altından kalkabileceği bir yük değildir. Bunu bütün yetkililerden bir an önce bizlere elini uzatmasını bekliyoruz. İlçe Tarım Müdürlüğü ile Büyükşehir Belediyemiz şuan için yanımızda. Resmi iş günü olan pazartesini bekliyoruz" dedi.

  TÜKETİCİYE YANSIR
  Üretime en kısa sürede tekrar geçmek istediklerini söyleyen Bakır, "Bu olay ister istemez tüketiciye de büyük bir ölçüde yansıyacaktır. Bizim 600 dekar seramızda yaklaşık 3.5 milyon marul heba oldu, yani tamamen kullanılamaz halde. Bizim en büyük pazarımız İstanbul pazarıdır. İlla ki bu oradaki bölgeye de fiyat olarak yansıyacaktır" diye konuştu.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı