Ege Haberleri

  Kapak kampanyası yıl sonuna uzadı

  İZMİR, (DHA)
  08.02.2011 - 20:09 | Son Güncelleme:

  Ege Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi ve Türkiye Sakatlar Derneği İzmir Şubesi’nin “Tane Tane Kapakları Toplayalım, Adım Adım Engelleri Aşalım” sloganıyla başlattığı engelli sandalye kampanyası ses getirmeye devam ediyor.

  Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Nurselen Toygar, ilginin çığ gibi arttığını belirtti, “Tüm Türkiye’den gelen talep üzerine kampanya süresini yıl sonuna kadar uzattık. Özellikle okullardan, otellerden, kamu çalışanlarından büyük destek aldık. İzmirliler gerçekten çok duyarlı” dedi.

  80 kişi sevindirildiKonak Belediyesi’ne de desteği nedeniyle teşekkür eden Prof. Toygar, sözlerine şöyle devam etti: “Toplanan kapaklar geri dönüşüm yoluyla hem ekonomiye kazandırılıyor hem de karşılığında tekerlekli sandalye edinmiş oluyoruz. Şu ana kadar 80 sandalye ihtiyaç sahiplerine teslim edildi. 60 tane daha verilecek. İnanıyorum ki, yıl sonuna kadar bu rakam daha da artacak. Vatandaşlarımız evlerinde ihtiyaç dışı kalmış engelli sandalyeleri varsa bunları da alabiliriz. Böylece bir ihtiyaç sahibine daha ulaşmış oluruz.”

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı