Ege Haberleri

  Kamyonculara ceza yağmuru

  Bahri KARATAŞ / İZMİR, (DHA)
  05.02.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İzmir’de gıda, temizlik ve ev eşyası yüklü 600 bin TL değerinde 12 kamyonu çaldıkları iddiasıyla yargılanan biri tutuklu 10 kişi, 3 ile 53.5 yıl arasında hapis cezası verildi.

  İzmir’de, özellikle malzeme yüklü kamyonların çalınması üzerine polis harekete geçti. Çete lideri olduğu iddia edilen E.D.’nin, şebeke üyelerine polis telsizi kodlarından oluşan takma isimler verdiği, kendisine de “Merkez” denilmesini istediği belirlendi.
  Elemanların da hırsızlığa çıktıklarını, telefonda “Sokmaya hazır çıngıraklı yılan gibiyim” şifresiyle E.D.’ye haber verdikleri anlaşıldı. Polisin 4 ay süren takibin ardından, geçen yıl mayıs ayında düzenlediği operasyonda, Türkiye’nin en büyük yüklü kamyon hırsızlığı şebekesine darbe vurdu. İzmir, Manisa, Ankara ve Denizli’deki eş zamanlı baskınlarda, aralarında E.D.’nin de bulunduğu zanlılar yakalandı. Çalınan malzemelerin, S.Y.’nin deposunda tutulduğu ve dikkat çekmeden zamanla piyasaya sürüldüğü anlaşıldı. Şüphelilerin gösterdikleri yerlerde yapılan aramalarda 600 bin TL değerinde, toplam 18 otomobil, kamyon, kamyonet ile çalıntı malzemeler ele geçirildi.

  Tahliyeye hayır
  Tutuklanan örgüt lideri E.D. (34) ile D.V. (44), A.B. (25), Ş.D. (45), S.Y. (40), M.S. (31), E.Ö. (42), H.Ü. (33), S.S.Ö. (41), S.K. (48) hakkında İzmir 4’üncü Asliye Ceza Mahkemesi’nde dava açıldı. E.D. dışındaki sanıklar tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.
  İzmir 4’üncü Asliye Ceza Mahkemesi’nde E.D. 53.5 yıl, D.V. 10 yıl 8 ay, Ş.D. 21.5 yıl, diğer sanıklar da 3 ile 10 yıl arasında değişen hapisle cezalandırıldı. E.D.’nin tahliye istemi reddedildi. Ceza alan sanıkların avukatları kararı temyiz edeceklerini söyledi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı