Ege Haberleri

  Kamu harcamaları bilgisayarda

  Hürriyet Haber
  29.02.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  MALİYE Bakanı Sümer Oral, kamu harcamalarının günü gününe takibini sağlayacak, ‘‘Say 2000'' projesine, İzmir'de start verdi. Proje için Konak Mal Müdürlüğü'nün pilot bölge seçildiğini belirten Oral, yıl sonuna kadar 1700'ün üzerindeki tüm saymanlıkları, sisteme dahil etmeyi hedeflediklerini söyledi, ‘‘Böylece kamu harcamalarını anında takip edebileceğiz'' dedi.

  DEVLETİN gelir ve giderlerinin bir ay sonra belirlendiğine dikkati çeken Oral, bütün saymanlıkların web tabanlı otomasyon sistemine geçmesiyle çok önemli veri tabanı oluşturulacağını bildirdi. Projenin bir de Ankara'da Bayındırlık Bakanlığı'nda pilot olarak uygulandığını belirten Oral, ‘‘Bilgi çağının bir gereği olan bu proje, mali yapımızın güçlendirilmesine de büyük katkı sağlayacak'' diye konuştu.

  VALİ Kemal Nehrozoğlu, İzmir Defterdarı Mete Göneç ve Emniyet Müdürü Hasan Yücesan'ın da katıldığı törende, Say 2000 projesini Maliye Bakanlığı Muhasebat Genel Müdürü Fikret Sevinç tanıttı. Projenin internet bağlantılı olduğunu ve güvenlik sisteminin de çok güçlü olduğuna dikkati çeken Sevinç, ‘‘Bilgisayar ve telefon hattı bulunan tüm saymanlıklarımızı, bu sisteme dahil edebilme imkanına sahibiz'' dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı