Ege Haberleri

  Kamptan aşk uğruna firar

  Turaç TOP İZMİR (DHA)
  20.11.2009 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İzmir Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, istihbari çalışma doğrultusunda, terör örgütü PKK’nın kadrosunda bulunan N.A. (31) ile M.A.’nın (35) kentte bulunduğu bilgisini edindi.

  Harekete geçen ekipler, önceden, adresini belirlediği Konak İlçesi’ndeki bir eve yaptığı baskında N.A. ile M.A.’yı yakaladı. Genişletilerek sürdürülen soruşturmada, gözaltına alınan N.A. ile M.A.’nın, 1999 yılında terör örgütünün kampında tanıştığı, birbirlerine aşık olup evlenmek isteyince 2003 yılında Türkiye’ye kaçtıkları saptandı.

  Sahte kimlikle evlilik

   N.A.’nın, 12 yaşındayken Adana’da bir düğünde terör örgütünce kandırılıp kırsala çıkarıldığı, Osman Öcalan’ın bulunduğu kampta görev yaptığı öğrenildi. M.A.’nın ise, 1997-1998 yılları arasında Hakkari’de askeri bir noktaya yapılan eylem ile 1992 yılı Mayıs ayında yola pusu kurulup 1 astsubay ve 12 geçici köy korucusunun şehit edilmesi olayına karıştığı saptandı. N.A.’nın, M.A. ile birlikte Türkiye’ye gelince sahte kimliklerle kaçak hayatı yaşamaya başladığı, imam nikahı kıyıp beş yaşında bir çocukları olduğu ortaya çıktı.  Sanıklar adliyeye sevkedildi.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı