Ege Haberleri

  Kalkınma seferberliği

  Hürriyet Haber
  23.08.2012 - 13:19 | Son Güncelleme:

  DENİZLİ’de işadamları, kırsal kalkınma seferberliğinde birlikte harekete geçmeye karar verdi. Denizli Genç İşadamları Derneği (DEGİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Sadık Emre Çaputçu ile kurul üyeleri, Denizli Ticaret Odası (DTO) Başkanı Necdet Özer’i ziyaret etti, görüş alışverişinde bulundu. Özer ile Çaputçu, Denizli’de kırsal kalkınma adına birlikte sinerji yaratıp, toplumsal kalkınmaya katkı koyma konusunda mutabakat sağladı.
  DTO Başkanı Necdet Özer, Denizli’nin ortak menfaati için tüm sivil toplum örgütleri ile işbirliği yaptıklarını söyledi. DEGİAD’a çatı kuruluş gibi destek vermeye hazır olduklarını kaydeden Özer, “Genç işadamlarımızın enerjisi ile bizim tecrübemizi harmanlayıp, Denizli adına verimli çalışmalar yapmak istiyoruz. İktisadi kalkınma ve değişik eğitim çalışmalarında tüm olanaklarımızı genç işadamlarıyla paylaşmaya hazırız. Ortak sinerjiyle toplumsal kalkınmaya destek vereceğiz. Denizli’nin en önemli sivil toplum kuruluşlarından biri olan DTO, hiçbir ayrım gözetmeksizin, Denizli adına çalışan herkes ve her kesimle ortak çalışmaya hazır” dedi.
  Yöresel ürünlere tanıtım
  DEGİAD Başkanı Sadık Emre Çaputçu da, kent merkezinde yağılma olduğunu, ilçelere de yatırım yapılması için çalışacaklarını söyledi. Bu konuda DTO’nun desteğini beklediklerini ifade eden Çaputçu, “Denizli büyüyor gelişiyor ama 18 ilçemizin sosyo-kültürel ve ekonomik anlamda gelişme göstermemesi içimizi acıtıyor. Durum böyle olunca, ilçe ve köylerimizden kent merkezine çok göç oluyor. Hem göçü önleme hem de kırsal kalkınma adına projeler geliştirmeliyiz. Ayrıca, yöresel ürünlerin ve değerlerin tanıtımı için de çalışmalıyız” diye konuştu.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı