Ege Haberleri

  Kalkan, 'İzmir'i gelişim merkezi yapacağız"

  Hürriyet Haber
  30.04.2016 - 12:31 | Son Güncelleme:

  AK Parti İzmir Mİlletvekili ve Sanayi Ticaret Enerji Tabi Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Üyesi Necip Kalkan Sınai Mülkiyet kanun tasarısı hakkında bilgi verdi.


  Türkiye'nin sınai mülkiyet alnında kanun tasarısının kabulünden sonra çok daha güçlü bir yapıya sahip olacağını vurgulayan Kalkan, "Düzenlemelerin yürülüğe girmesiyle sınai mülkiyet mevzuatı tek çatı altında toplanacak. Uluslararası uygulamalara ve Avrup Birliği Mevzuatına uyum artacak" dedi. Sınai mülkiyet başvuru ve tescil süreciyle ilgili uygulamalarda yaşanan sorunların tasarının yasalaşması ile büyük ölçüde giderileceğinin altını çizen Kalkan, "Mülkiyet yapısı daha nitelikli, hızlı ve işlevsel olacak. Cezai değil hukuki koruma anlayışıyla patentler daha hızlı korunacak. Bunun sonucunda ülkemiz yerli ve yabancı yatırımcılar açısından daha cazip ve öngörülebilir hale gelecek" diye konuştu.
  İzmir'i üretimin ve gelişimin merkezi yapmayı istediklerini vurgulayan AK Parti İzmir Milletvekili Necip Kalkan, "Türkiye, çıkacak sınai mülkiyet tasarısı yasalaştığında çok daha güçlü bir yapıya kavuşacak. Bu güçlü yapıyı İzmir'in gelişen çağdaş yapısıyla birleştirecğiz. Merkezi hukümet olarak üreticilerimize daha çok imkan sağlayarak faaliyetlerini kentimizde sürdürmelerini sağlamayı hedefliyoruz. Gençlerimiz İzmir'de okuyup istihdamlarını İzmir'de sağlayarak kentimizn gelişimine katkıda bulunsunlar istiyoruz. Sınai Mülkiyet Kanun Tasarısı da hedeflerimizin yerine gelmesine büyük katkılar sağlayacak. Alt komisyona giden tasarımız en kısa zamanda kanunlaşarak yürürlüğe girecek" dedi.

  Etiketler: ileişim merkezi
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı