Ege Haberleri

  Kadınların hareketi

  Cemal YILDIRIM AYDIN, (DHA)
  23.05.2008 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Aydın İş Kadınları Dayanışma Derneği (İŞKAD), ’Yerelden Genele Kadın Eli’ adıyla bir proje başlattı.

  Projeyle ilgili toplantıya İŞKAD, Türk Kadınlar Birliği, Kadın Hakları Koruma Derneği ve Aktif Emekliler Derneği temsilcileri katıldı. Aydınlı kadınlara sosyal yaşamda aktif olmaları ve muhtarlığa adaylıklarını koymaları yönünde çağrıda bulunan İŞKAD Başkanı Belgin İlker, eğitim desteği vereceklerini söyledi. Atatürkçü, cumhuriyetçi ve laik Türkiye için kadınların ülke yönetiminde hak ettiği yere gelmesi gerektiğini vurgulayan İlker, şöyle konuştu:

  "Proje kapsamında çıkaracağımız 400 kadın muhtar adayı ile toplumun dikkatini çekeceğimize inanıyoruz. Bir mahallede birden fazla kadın aday çıkarsa, en uygununu seçip kalanlarının aza olmasını hedefliyoruz. Kadın muhtar adaylarımız için AB’ye bir proje hazırlayıp sunduk. Eğer sonuç alabilirsek yerel seçimler öncesi büyük bir destek bulacağız ve bunu kullanacağız. Ayrıca, Aydın Ticaret ve Sanayi Odası’nı da ziyaret edip destek istedik. Olumlu bir görüş aldık."

  İlker, ayrıca muhtar adayı olmak isteyen kadınların ilgili formları İŞKAD’a başvurup edinebileceklerini söyledi. Türk Kadınlar Birliği, Kadın Hakları Koruma Derneği ve Aktif Emekliler Derneği temsilcileri de projeyi sonuna kadar destekleyeceklerini dile getirdi.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı