Ege Haberleri

  Kadınların dalma merakı erkekleri geride bıraktı

  Ahmet ERTAN / AYVALIK, (DHA)
  03.10.2008 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Balıkesir’in Ayvalık İlçesi’nde, su altı zenginliklerini görmek için dalgıçlık eğitimi alan bayanların sayısının her geçen gün arttığı belirtildi.

  Körfez Diving Center’in sahibi ve dalış eğitmeni olan Kemal Çalışkan, "Dalgıçlık eğitimi alanların sayısı, gün geçtikçe artıyor. Buna bağlı olarak da kadınların su altı merakı da giderek büyüyor. Geçmişte dalgıçlık eğitimi alanlar arasında tek tük rastlanan kadınların sayısı, son zamanlarda erkeklerden daha fazla oldu. Neredeyse dalış yapan her 10 kişiden 7’si kadın ve bunların da çoğu ’beyaz yakalı’ diye tabir edilen çalışanlar" diye konuştu. Son dönemlerde şirketlerin, çalışanlara yönelik hazırladıkları sosyal projeler kapsamında dalgıçlık eğitimine de yer vermeye başladığını belirten Çalışkan, "Bu da dalgıçlık eğitimi alanlar arasında bulunan kadınların sayısını artırıyor" dedi.

  Başta Ayvalık olmak üzere, Türkiye’de pek çok önemli dalış noktası bulunduğunu kaydeden Çalışkan, yabancı turistlerin yanısıra yurt içinden de su altını keşfetmek isteyen çok sayıda kişinin dalgıçlığa merak sardığını söyledi.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı