Ege Haberleri

  Kadınlara hakları anlatıldı

  Hürriyet Haber
  01.05.2010 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Karşıyaka Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’ne bağlı olarak hizmet veren ve ağırlıklı olarak gönüllü kadınların çalıştığı Bostanlı Kadın Danışma Merkezi, muhtarlarla iletişime geçerek sosyal içerikli bir çalışma başlattı. Şemikler Mahalle Muhtarı Bahar Zengin, Bostanlı Kadın Danışma Merkezi ve Karşıyaka Kent Konseyi Sosyal Yardım İşleri Komisyonu üyelerinin yaptıkları ortak çalışmayla Şemikler Lamia Karer İlköğretim Okulu’nda bayan velilere Avukat Nurten Çavuşoğlu tarafından “Kadının Yasal Hakları Nelerdir?” konulu bir bilgilendirme toplantısı yapıldı.

  Avukat Nurten Çavuşoğlu yasada kadınlara tanınan hakları anlattı, özellikle kadınlara, şiddete yönelik davranışlar söz konusu olduğunda neler yapmaları gerektiğini anlattı. Böyle bir durumda şiddet gören kadınların ilk olarak Polis İmdat 155’i aramaları gerektiğini hatırlatan Çavuşoğlu  “Şiddet gördüğünüz an en yakın karakola sığının  ve polisle birlikte Kadın Sığınma Merkezine gidin. Yasal haklarınızı mutlaka öğrenin yasanın size tanıdığı haklar var. Şiddete sakın seyirci kalmayın” diye konuştu.
  Bostanlı Kadın Danışma Merkezi sorumlusu Binnaz Dizlek de, “Bu sosyal projemiz devam edecek. Önceliğimiz kadınlar. Diğer muhtarlarımız ile bu konuda eksik gördüğümüz mahallerimizde kadınlarımıza hizmet götürmeye devam edeceğiz” dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı