Ege Haberleri

  Kadınlar güçlerini tek çatıda topladı

  İlker KILIÇASLAN, (DHA)
  30.06.2010 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Manisa’da bir araya gelen kadın sivil toplum örgütleri ile siyasi partilerin kadın teşkilatları, sorun ve taleplerini daha gür bir sesle dile getirebilmek için platform oluşturdu.

  MANİSA merkezde faaliyet gösteren kadın sivil toplum örgütleri ile siyasi partilerin kadın teşkilatları bir araya gelerek “Manisa Kadın Platformu”nu oluşturdu. Türkiye Güçsüzler ve Kimsesizler Vakfı Manisa Şube Başkanı Ayşe Nur Er, “Amacımız kadınların her alanda sesi olabilmek” dedi.
  Bedensel Engelliler Derneği, Girişimci Kadınlar Derneği, Yardım Sevenler Derneği, Türkiye Güçsüzler ve Kimsesizler Vakfı Manisa Şubesi, Belediye Kent Konseyi Kadın Meclisi, Sevgi Evleri Derneği, Türk Kadınlar Birliği Manisa Şubesi, ZİÇEV, Lions Kulübü, CHP, AKP ve MHP’den temsilci kadınlar, Manisa’da kadınların yaptıkları çalışmaları ve yaşadıkları sıkıntıları dile getirmek amacıyla platform oluşturdu.

  Pasif olmayacağız

  Platform adına açıklama yapan Türkiye Güçsüzler ve Kimsesizler Vakfı Manisa Şube Başkanı Ayşe Nur Er, kentteki, bir çok kadın sivil toplum örgütünün, etkinliklerini iyi duyuramadığını belirtti. Birlik ve bütünlük içerisinde hareket edilmediği için ne kadınların sıkıntılarının dile getirilebildiğini ne de çözüm bulunabildiğini kaydeden Er, bu nedenle toplumda kadınların “pasif aktör” olarak görüldüğünü söyledi. Er, “Ama bizler girdiğimiz her çalışmadan başarıyla çıkan insanlarız. Bu platformun amacı da tek çatı altında kadınların da Manisa’da sözü olduğunu gösterebilmek. Sorunlara tek çatı altında çözüm getirebilmek. Amacımız, Manisa’daki kadınların her alanda sesi olabilmek” dedi.

  Herkese kapı açık

  Kadın Platformu’nun ilk toplantısını 13 Eylül 2010 tarihinde yapacağını belirten Er, diğer sivil toplum örgütlerinin kadın üyelerini de platforma katılmaya davet etti. Platformun her sivil toplum örgütüne ve siyasi partiye kapısının açık olduğunu ifade eden Er, eylül ayından sonra kadınların sorunlarına yönelik bir konferans yapmayı planladıklarını açıkladı.

  Etiketler:

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı