Ege Haberleri

  Kadınlar bez bebek üretecek

  Bülent KATARCI, İZMİR
  24.12.2009 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İzmirli girişimci kadınlar, dünyaca ünlü modacımız Zuhal Yorgancıoğlu’nun danışmanlığında geleneksel el sanatlarını yaşatırken, kadınları da meslek sahibi yapacak.

  GİRİŞİMCİ Kadın Derneği, ünlü modacı Zuhal Yorgancıoğlu’nun danışmanlığı ve Konak Halk Eğitim Merkezi’nin desteğiyle folklorik bebek üretimi için kurs başlattı.
  El sanatlarını koruyalım
   Dernek Başkanı Emel Denizaslanı projeye Singer firmasının pikolu dikiş makinesi ve ovarlok, İzmir Terziler ve Konfeksiyoncular Odası’nın ise dikiş makinesi bağışlayarak destek verdiğini belirterek, “Değişik teknikleri geçmişteki güzel örneklerden de esinlenerek uygulayacağız, çok çeşitli satış amaçlı objeler üreteceğiz. Böylece geleneksel el sanatlarımızı koruyup, yaygınlaştırmış da olacağız” diye konuştu.
  Kontenjanlar sınırlı
  Girişimci Kadın Derneği atölyesindeki kursların Temmuz ayına kadar süreceğini kaydeden Denizaslanı, katılmak isteyenlerin elini çabuk tutmasını istedi. Denizaslanı, “Folklorik Bebek kursumuz Çarşamba ve Perşembe günleri yapılıyor. Kontenjanlar sınırlı. Arzu edenler 0535-718 09 02 numaralı telefondan bize ulaşabilir” dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı