Ege Haberleri

  Kadın sanatçılar Selanik yolcusu

  Hürriyet Haber
  20.09.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  UNESCO tarafından Akdeniz ve Karadeniz'e kıyısı olan ülkelerin katılımıyla bu yıl ikincisi düzenlenecek olan ‘‘İki Denizin Yaratıcı Kadınlar Festivali’’ Yunanistan'ın Selanik kentinde 22-28 Eylül tarihleri arasında yapılacak. 30 ülkenin katılacağı festivale Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi'nden değişik uzmanlık alanındaki bayan sanatçılar da davet edildi.

  Tiyatro ve sinemacılar

  ‘‘SIRA Sizde’’ adlı tiyatro oyunuyla Tiyatro Tuz'un yazar ve yönetmeni Nil Ünlü Aycıl, dekor ve kostüm tasarımcısı Gülay Taş, oyuncular Elif Birsen ve Hülya Savaş, ‘‘Bir Dügün Masalı’’ adlı filmle senarist Yard. Doç. Dr. Zühal Çetin, film yönetmeni Doç. Dr. Ragıp Taranç ve oyuncu Gülsen Tuncer konuk olarak katılıyor.

  Karantinalı Despina

  AYRICA, ‘‘Proust’’ adlı kısa filmle Araştırma Görevlisi Nihan Şengül, Yard. Doç. Dr. Birsen Matara ile Araştırma Görevlisi Işık Birdal fotoğraf sergisiyle festivale katılacak. ‘‘Karantinalı Despina’’ adlı dramatizasyon ve düzenlemeyle Yard. Doç. Dr. Berrak Taranç ve oyuncu Elif Birsen de festivalin konuklarından.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı