Ege Haberleri

  Kadın postacılar göreve başladı

  Ramazan ÇETİN DENİZLİ, (DHA)
  26.05.2008 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Denizli PTT Başmüdürlüğü’nde dört yeni kadın posta dağıtıcısı göreve başladı. Her gün 10-15 kilogram ağırlığındaki çantalarına doldurdukları mektup, kart, kredi kartı ekstrelerini sokak sokak dolaşarak adreslerine ulaştıran kadın dağıtıcılar, durumlarından şikayetçi olmadıklarını söyledi.

  Denizli PTT Başmüdürü Mevlüt Keklik, müdürlükte görevli üç kadın posta dağıtıcısının kadro yetersizliği nedeniyle merkezde çalıştığını söyleyerek, "Kadromuza dört yeni kadın posta dağıtıcısının katılmasıyla Denizli’deki kadın posta dağıtıcısı sayısı yediye çıktı. Bazı kadın dağıtıcı arkadaşlarımız, resmi evrakların dağıtımını yaparken, diğerleri de çantalarıyla erkek dağıtıcılar gibi sokak sokak dolaşarak mektupları sahiplerine ulaştıracak" dedi.

  Başmüdür Mevlüt Keklik, Denizli bir ayda bir milyon posta gönderisinin sahibine ulaştırıldığını söyledi. Bir milyon gönderinin yüzde 90’ının bankalardan gelen kredi kartı ekstresi ve icra tebligatları olduğunu kaydeden Keklik, "Bunlar görevli dağıtıcılarımız tarafından vatandaşlara ulaştırılıyor. İnternet ve telefonun yaygınlaşmasıyla, mektuplaşma neredeyse bitme noktasına geldi. PTT olarak vatandaşlara en çok kredi kartı ekstresi ve icra tebligatı götürüyoruz" dedi.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı