Ege Haberleri

  Kadın mahkumlar için şiir okuyacaklar

  Hürriyet Haber
  03.01.2015 - 02:17 | Son Güncelleme:

  DENİZLİ'de genel merkezi bulunan Egeli Araştırmacı ve Yazarlar Birliği (Yaz-Ar-Bir), Bozkurt Kadın Açık Cezaevi'nde, 6 Ocak'ta şiir dinletisi düzenleyecek. Etkinlikte Yaz-Ar-Bir'e üye 26 şair kadın mahkumlara şiirler okuyacak, iki halk sanatçısı da bağlama ve türküleriyle şairlere eşlik edecek.

  Kısa adı Yaz-Ar-Bir olan Egeli Araştırmacı ve Yazarlar Birliği Başkanı Abdülkadir Uslu, birlik olarak sosyal sorumluluk projesini hayata geçireceklerini söyleyerek, "Kadın ve mahkumiyet, şairler ve yazarlar için önemli iki başlık. Bu iki başlığın buluştuğu ortamda düzenleyeceğimiz şiir ve türkü şöleniyle bir sorumluluğumuzu daha yerine getirmiş olacağız" dedi.

  Bozkurt Kadın Açık ve Çocuk Eğitimevi Kurumu'nda 6 Ocak'ta düzenlenecek etkinlikte birliğe üye 26 şairin şiirlerini okuyacaklarını, iki halk müzeği sanatçısının sazları ve türküleriyle şairlere eşlik edeceğini söyleyen Uslu, "Bozkurt'taki Kadın Açık ve çocuk Eğitimevi'nde tiyatro, şiir, resim gibi sanatlara ilgi olduğunu, kurslar düzenlendiğini gördük. Siz bize gelemezsiniz belki ama biz size gelelim dedik ve şiir dinletisi projesi böylece ortaya çıktı" diye konuştu.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı