Ege Haberleri

  Kader bu kadarmış

  Hürriyet Haber
  30.05.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  CUMHURBAŞKANLIĞI Genel Sekreterliği'ne atanan İzmir Valisi Kemal Nehrozoğlu, Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer ile hizmet akışının eskisinden daha iyi olacağını söyledi. Nehrozoğlu, ‘‘Her dönem bir öncekinden daha iyi olmalı. Bu kaçınılmaz bir devlet kuralıdır. Cumhurbaşkanı'nın da, yeni İzmir Valisi'nin hizmetleri de böyle olacaktır’’ dedi.

  İZMİR'e veda ziyaretlerini yapan Nehrozoğlu, Büyükşehir Belediyesi'nde Başkan Ahmet Piriştina ve metropol ilçelerin belediye başkanlarıyla hatıra fotoğrafı çektirdi. Türkiye'nin, yurtiçi ve yurtdışında herkesin içine sinen, demokrasinin olgunluğunu dünyaya gösteren cumhurbaşkanlığı seçimi yaşadığını söyleyen Nehrozoğlu, İzmir'de çalışmaya doyamadan, hazırlıksız olarak ayrılmak zorunda kaldığını belirtti, ‘‘En çok özleyeceğim tablo da belediye başkanlarının birlik ve beraberliği’’ dedi.

  İZMİR'in gelişmekte olduğunu, hiç kimsenin desteğine ihtiyacı bulunmadığını anlatan Nehrozoğlu, ‘‘Ancak herhangi bir şekilde yardımımım gerekirse her zaman seve seve yaparım’’dedi.

  Kalmak isterdim...

  NEHROZOĞLU İzmir Cumhuriyet Başsavcısı İlhan Mesutoğlu, Bölge İdare Mahkemesi ve Adalet Komisyonu Başkanı Naciye Şehirlioğlu, Emniyet Müdürü Hasan Yücesan, Ticaret Odası, Borsa ve Ege Bölgesi Sanayi Odası yöneticilerini de ziyaret ederek, ‘‘İzmir'den biraz erken ayrılıyorum. Kader bu kadarmış. Daha kalmak isterdim. Yapılacak çok şey vardı. Gönlüm burada kalacak’’ dedi.

  BU arada Nehrozoğlu, yayınladığı veda mesajında İzmir'de büyük bir heyecan ve şevkle görev yaptığını belirterek, ‘‘İzmir'den çok güzel anılarla ayrılırken, hayatımın bundan sonraki bölümünde İzmir'e ve İzmirliler'e olan sevgi ve dostluk bağlarımın süreceğini belirtmek istiyorum. Güzel İzmir'de görev yaptığım süre içerisinde Eşim Müşerref Nehrozoğlu ile şahsıma gösterilen ilgi, dostluk ve katkı nedeniyle, meslek oda ve kurulşlarına, İzmir basınına, sanayici ve işadamlarına gönüllü kuruluşlara, kamu çalışanları ile tüm İzmirliler'e en içten teşekkürlerimi sunuyor, sağlık, başarı ve mutluluk diliyorum’’ dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı