Ege Haberleri

  Kaçış planı tutmadı

  Latif SANSÜR/KUŞADASI (Aydın), (DHA)
  11.12.2015 - 15:38 | Son Güncelleme:

  ÇEŞİTLİ suçlardan aranan biri cezaevi firarisi iki Türk vatandaşı, yasa dışı yollarla geçtikleri Yunanistan’dan Türkiye’ye iadesi sırasında, Aydın’ın Kuşadası açıklarında feribottan atlayarak kaçmaya çalıştı. Polisin peşini bırakmadığı zanlılar, gizlendikleri çalılıkta yakalandı.

  Bir süre önce hükümlü bulunduğu cezaevinden firar eden ve hakkında 13 yıl 4 ay kesinleşmiş hapis cezası bulunan S.M. ile ’uyuşturucu madde ticareti yapma ve sağlama’ suçundan aranan 3 yıl 2 ay kesinleşmiş hapis cezası bulunan M.M.E., yasa dışı yollarla geçtikleri Yunanistan’ın Sisam Adası’nda yakalandı. Dün sınır dışı edilen S.M. ve M.M.E., Yunan polisi tarafından Sisam- Kuşadası arasında yolcu taşımacılığı yapan feribota bindirildi. S.M. ve M.M.E., Kuşadası polisine yakalanmamak için teknede kaçış planı organize etti. Kuşadası’nda bulunan arkadaşlarını arayan M.M.E ile S.M., bir sürat teknesi temin etmelerini istedi. S.M. ve M.M.E., Yılancı Burnu açıklarına geldiğinde diğer yolcuların şaşkın bakışları arasında denize atladı. Sürat motoruna binen S.M. ve M.M.E., Yılancı Burnu Mevkii’nden karaya çıktı. Feribottaki yolcuların ihbarı üzerine polis çalışma başlattı. Mevkii ablukaya alan polis, bölgedeki çamlık alanı taradı. S.M. ve M.M.E., kısa süre sonra gizlendikleri çalılıkta yakalandı. Adliyeye sevk edilen S.M. ve M.M.E., tutuklandı.

  Kaçış planı tutmadı


  BİR DE KATİL ZANLISI YAKALANDI

  Aydın’da polisin yine dün yaptığı bir operasyonda; kent merkezinde olduğu belirlenen ’Kasten Adam Öldürme’ ve ’Yağma ve Yaralama’ gibi sekiz ayrı suçtan hakkında 10 yıl kesinleşmiş hapis cezası bulunan M.Ş., Orta Mahalle’deki bir evde saklanırken yakalandı. M.Ş.’nin üzerinden bir mm çapında Browning marka tabanca ve bu tabancaya ait dokuz mermi ele geçirildi. Adliyeye sevk edilen M.Ş. de tutuklandı.

  Etiketler: Cezaevi , firari

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı