Ege Haberleri

  Jet hızıyla akülü sandalyeye kavuştu

  Evren KASIRGA / MANİSA, (DHA)
  15.09.2012 - 10:34 | Son Güncelleme:

  Manisa’da doğuştan bedensel engelli Hüsne Çetin'e İl Genel Meclisi tarafından akülü tekerlekli sandalye hediye edildi.

  Tekerlekli sandalyeye kavuşmanın sevincini yaşayan Çetin, artık başkalarına ihtiyaç duymadan rahatça gezip, ihtiyaçlarını karşılayabileceğini söyledi.
  Manisa Bedensel Engelliler Derneği üyesi Hüsne Çetin'in tekerlekli sandalyeye ihtiyacı olduğu Perşembe günü İl Genel Meclisi Başkanı Hayrullah Solmaz'a bildirildi. Bunun üzerine temin edilen akülü sandalye bugün Çetin'e teslim edildi. Kısa sürede akülü tekerlekli sandalyeye kavuşmanın mutluluğunu yaşadığını belirten bir çocuk annesi Çekin, “Devletimize her zaman dua ediyorum. Egelli olduğumuz için, bizi gören yoktu. Eve kapanmıştık. Başbakanımızdan Allah razı olsun, bizi gün ışığına, halkın arasına çıkardı” dedi. Tekin'in 17 Eylül'de Manisa'ya gelecek olan Başbakan Tayyip Erdoğan'ı görmek istediğini de söyledi. Bunun üzerine İl Genel Meclisi Başkanı Hayrullah Solmaz, engelliler için özel araç tutarak kendilerini Başbakan’la buluşturacaklarının sözünü verdi.

  Engellileri hayata bağlamak için her türlü çabayı gösterdiklerini belirten Solmaz, “Dün istenen akülü tekerlekli sandalye bugün teslim edildi. Eski devlet geleneğini yıkıp, ‘Bugün git, yarın gel’ anlayışına son verdik. Elimizde stok olmamasına rağmen acil sipariş verip, sözümüzü yerine getirdik. Daha hızlısı şu an mevcut değil” dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı