Ege Haberleri

  Jeotermal müjdesi

  Mehmet YENEN SİMAV, (DHA)
  14.10.2008 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Kütahya’nın Simav İlçesi’nin Bağımsız Belediye Başkanı Rıza Özdemir çalışmaları büyük ölçüde tamamlanan ikinci hat jeotermal enerji hattının, 29 Ekim 2008 tarihinde hizmete açılacağını, bu çerçevede 4 bin konut ve işyerine daha jeotermal enerji verilmeye başlanacağını bildirdi.

  Özdemir, Mayıs ayında başlanan proje çerçevesinde, termal suyun bulunduğu Eynal Kaplıcaları bölgesinden şehir merkezine kadar 5 kilometre, şehir merkezinde de 5 kilometre olmak üzere yeraltına toplam 10 kilometre ısı yalıtımlı özel paslanmaz çelik borular döşediklerini belirtti.

  Proje kapsamında Akbaldır, Acembaba, Fatih mahallelerinin tamamı ile 101 Evler ve Karakür mahallelerinin bir kısmında bulunan 4 bin civarındaki konut ve işyerine jeotermal enerji vermeye başlayacaklarını ifade eden Başkan Özdemir, 101 Evler ile Karakür mahallelerindeki 2 bin konut ve işyerine ancak gelecek yıl jeotermal enerji verebileceklerini söyledi. Özdemir, ikinci hat jeotermal enerji çalışmalarında 3.5 milyon YTL’lik bir harcama yaptıklarını belirtti.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı