Ege Haberleri

  İZVAK İzmirlileri dünya ile buluşturdu

  Hürriyet Haber
  14.07.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Altyapıdan sonra Taraftar Projesi’nin de startını veren İzmir Gücü Spor Vakfı, İzmir kulüplerinin taraftar temsilcilerinin, İstanbul’da dün başlayan 5. Avrupa Futbol Taraftarları Birliği kongresine katılımını sağladı.

  Altay’dan Murat Şumar, Bucaspor’dan Evren Yiğit, İzmirspor’dan Lemi Ölçer ve Göztepe’den Behçet Şenözhür, böyle büyük bir organizasyonda İzmir’i temsil edecek olmanın heyecanını yaşadıklarını belirtti.

  İzmirli taraftarlar şunları dile getirdi: "İstanbul’da 32 ülkeden 400’ün üzerinde taraftar derneği temsilcisiyle bir arada olacağız. Konferans ve etkinliklere katılacağız. Üç gün boyunca yaşadıklarımızı ve edindeğimiz tecrübeleri İzmir’e döndüğümüzde arkadaşlarımızla paylaşacağız." KSK’den Okan Kırmacı, davetli olmasına rağmen son anda kongreye katılamayacağını bildirirken, Altınordu ve Menemen Belediyespor ise temsilci görevlendirmedi.


  Faydalı konular

  Londra, Hamburg,Barcelona ve Kopenhag’tan sonra bu yıl İstanbul’da5.’si düzenlenecek AvrupaFutbol Taraftarları Birliği Kongresi’nde futbolda taraftarların önemi ve yaşadıkları problemler masaya yatırılacak, sorunların çözüm yolları tartışılacak.Organizasyonda ayrıca Avrupa’dan tribün temsilcilerinin,futbolu yönetenlerinve üst yapı kurumlarının futbola bakış açılarının sunulacağı çalıştaylar, stat gezileri ve açık oturumlar
  düzenlenecek. Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek kongreye TFF Genel Sekreteri Prof. Dr. Emre Alkin, UEFA Başkanı Michel Platini’nin baş danışmanı William Gaillard, Manchester United kulübünün CEO’su Andrew Walsh,Uluslararası Futbolcular Sendikası Yönetim Kurulu Üyesi Tony Higgins ve Avrupa Komisyonu üyesi Gianluca Monte de katılacak.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı