Ege Haberleri

  İztuzu Plajı’nda yüzme yarışı

  Cihan KAYA / ORTACA (Muğla), (DHA)
  26.02.2016 - 12:50 | Son Güncelleme:

  MUĞLA Valiliği’nin özel izni ve Türkiye Yüzme Federasyonu’nun onayı ile Turizm Haftası etkinlikleri kapsamında 17 Nisan 2016 Pazar günü, dünyaca ünlü İztuzu Plajı’nda Uluslararası Likya Dalyan Açık Su Yüzme Yarışı yapılacak.

  İztuzu Plajı’nda yüzme yarışı

  Ortaca İlçesi Dalyan Mahallesi’nin dünyaca ünlü İztuzu Plajı’nda 17 Nisan 2016 Pazar günü Uluslararası Likya Dalyan Açık Su Yüzme Yarışı yapılacak. Sporcular 1 Şubat - 1 Nisan 2016 tarihleri arasında kayıt yaptırmaya devam ederken başvuru sayısının 100’ü aştığı bildirildi. Likya Dalyan Spor Kulübü tarafından organize edilen Ortaca Belediyesi’nin de katkı verdiği yarış bu yıl ’Kaplumbağalarla Yüzüyoruz’ temasıyla Turizm Haftası etkinlikleri kapsamında gerçekleştirilecek.

  Dalyan Açık Su Yüzme Yarışı dünyanın incisi 4.5 km uzunluğunda kumsala sahip ve nesli tükenme tehlikesi altındaki ’Caretta Caretta Deniz Kaplumbağaları’nın yumurtlama alanı olan İztuzu Plajı’ndan başlayıp, plaj karşısındaki Delikada’nın etrafından yüzülüp, tekrar başlangıç noktasına gelinmesi ile biten 2140 metrelik parkurda yapılacak. Geleneksel hale getirilmesi hedeflenen etkinlik kapsamında yüzme yarışının yanısıra, madalya töreni, konserler, defile, resim sergileri ve bahar şenliği de düzenlenmesi planlanıyor.


   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı