Ege Haberleri

  İZTAV, tanıtım atağına kalktı

  Hürriyet Haber
  31.05.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İZMİR Turizm ve Tanıtma Vakfı (İZTAV) Başkanı, İzmir Vali Yardımcısı Mustafa Tamer, turizm potansiyelini artırıp yeniden turizm merkezi haline getirmek üzere harekete geçtiklerini bildirdi.

  TAMER, İZTAV’ın tanıtılması amacıyla düzenlenen toplantıda, Vakfın, İzmir Valiliği, İzmir Ticaret Odası, Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği, Efes Convention Center ve Hilton Oteli’nin katılımıyla kurulduğunu söyledi. Tamer, ‘‘Amacımız İzmir’in turizm potansiyelini artırmak, turizm değerlerini geliştirmek, İzmir’i ulusal ve uluslararası düzeyde tanıtarak kentin tanıtım politikalarını oluşturmak, kongre turizmini geliştirmek ve İzmir Convention and Visitors Bureau’yu (İzmir CVB) kurmaktır’’ dedi.

  TAMER, dünyanın turizm pastasında kongre ve fuar turizmi payının yıllık 280 milyar dolar olduğunu, İzmir’in bu pastadan en büyük payı alması gerektiğini söyledi, ‘‘Atatürk’ün İzmir’i fuarlar ve kongreler kenti yapmak arzusunu yerine getirmeyi hedefliyoruz’’ dedi. İstanbul ve Antalya’da önceki yıllarda CVB şirketleri kurulduğunu, ancak İzmir’de bugüne kadar hiçbir girişimde bulunulmadığını anlatan Tamer, İzmir’de yaşayan herkesi göreve çağırdı.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı