Ege Haberleri

  "İzmir'i yatırım cenneti yapacağız"

  HÜRRİYET / İZMİR
  20.10.2015 - 16:47 | Son Güncelleme:

  AK Parti İzmir milletvekili adayı Binali Yıldırım, Türk Amerikan İşadamları Derneği’nin (TABA) Balçova Kaya Thermal’de düzenlediği toplantıya katıldı.

   İki ülke arasında 55 yıldır süren stratejik ortaklığın anlamı ve geldiği noktayı yeniden değerlendirmek gerektiğini söyleyen Yıldırım, “Acaba bu sürede ne kadar yol aldık? Bunu hem Amerikalı dostlarımızın, hem de bizim düşünmemiz lazım. Bu sürede bir arpa boyu yol almadıysak gerçek anlamda stratejik ortak olmanın ve bunu derinleştirmenin yolunu arayıp bulmalıyız” dedi.
  TABA’nın yaptığı çalışmaların buna katkı sağlayacağını belirten Binalı Yıldırım, “Ege Serbest Bölgesi’nde 7 Amerikan menşeli firma var. Şirketlere, ‘Memnun musunuz?’ deyince, ‘Çok memnunuz, İzmir gibi yer mi bulacağız’ diyorlar. İklimi güzel, manzarası güzel, tecrübeli, araştırmaya açık yetişmiş insan gücü var. 9 üniversite var ve her yıl her branştan binlerce insan yetişiyor. Bütün bunlar İzmir’de yatırım yapılmasına elverişli bir iklim oluşturuyor. Buna rağmen neden yatırımcı az geliyor, buna kafa yormak lazım” diye konuştu.


  İYİ PROJEYE HERKES PARA VERİR
  İş yapılırken her şeyden önemlisinin iyi proje ve akıl olduğuna dikkat çeken Yıldırım, “Dünyada para çok. Yeter ki, aklı başında proje olsun. Kendini finanse edebilecek projeye herkes para veriyor” diye konuştu. İzmir’in yatırımlar konusunda geri kaldığını da sözlerine ekleyen Binali Yıldırım, şunları kaydetti:
  “İzmir’in imkânlarını tanıtamıyoruz. Potansiyelini gösteremiyoruz. İyi tarafları değil, eksik tarafları üzerinden siyaset yapılıyor. İzmir hep kaybediyor. Artık İzmir kaybetmesin istiyoruz. İzmir’e yakışan İstanbul’ya yarışmak. Artık İzmir kaybetmeyecek. İzmir’i yatırımcı cenneti yapacağız.” 

  Etiketler: Ak Parti
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı