Ege Haberleri

  İzmir'e Yunan damat

  Elif DEMİRCİ / İZMİR, (DHA)
  17.09.2013 - 11:59 | Son Güncelleme:

  TÜRK- Yunan aşkı yıllardır filmlere, kitaplara konu oldu. İzmirli İlkay Söyler ve Atina'da yaşayan Anastasios Petridis birbirlerine aşık oldu.

  Sınırları aşan aşkta Ege Denizi, onlar için bir su damlasıydı artık. Mutluluk, evlilikle taçlandı, yedi aylık Ioannis Can Petridis'te annesinin karnında düğüne katıldı.

  Atina'da elektrik mühendisi olarak görev yapan Anastasios Petridis (43) İzmir Tüpraş'ta çalışan İlkay Söyler (41) ile arkadaş ortamında tanıştı ve aşık oldu. Ege Denizi onların aşkıyla bir su damlasıydı artık. Petridis,“Mesafe bitecek aşkların bahanesidir bizimkinin değil” derken Söyler de “Aşk, yakaladı mı bırakmıyor. Koskoca Ege Denizi bizim için bir damla. Bu aşkta hiç siyah ve beyazımız olmadı. Her şey griydi bizim için. Hep ortayı bulduk. ‘Olmaz, yürümez’ dediler, yürümedi gerçekten çünkü biz hep koştuk. Tasos bana ‘Dora” diyor. Dora, Allah'ın gönderdiği hediye demek. Ben de ona ‘Eros’ diyorum. Birbirimizi kıracağız diye ödümüz kopuyor” dedi.

  Atina'da evlenen çiftin düğününe yedi aylık Ioannis Can Petridis te annesinin karnında katıldı. Aşkları sınır tanımayan çift, evlendikten sonra işleri nedeniyle İzmir ve Atina'da ayrı ayrı yaşamaya devam edecek.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı