Ege Haberleri

  İzmir'e bakan yok

  İZMİR, (DHA)
  26.08.2009 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Kentteki tüm kulüplere destek verecek ’’ortak sponsor’’ projesiyle ilgili şu ana dek somut bir adım atılmazken, Diyarbakır- spor'un Tarım Bakanı Mehdi Eker kanalıyla İzmir'deki firmalardan reklam desteği talep ettiği ve istediğini de aldığı ortaya çıktı.

  ALTAY Başkanı Niyazi Konuşmaz'ın, İzmir'deki tüm kulüpleri şemsiyesi altına alacak ’’ortak bir sponsor’’ önerisi büyük ilgi çekmesine rağmen bugüne dek somut tek bir adım atılmadı. Ancak bu sezon Süper Lig'e yükselen Diyarbakırspor'un, Tarım Bakanı Mehdi Eker kanalıyla İzmir'deki firmalardan ekonomik destek istediği ve bazı kurumlardan da reklam aldığı ortaya çıktı. Ülkemizde sıvı yağ pazarının yüzde 15'ini elinde tutan ve ’’Orkide’’ markasıyla tanınan İzmirli Küçükbay A.Ş.'nin Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Küçükbay, geçen hafta Milliyet'te yer alan bir röportajda, ’’Tarım Bakanı Mehdi Eker'in yeğeni aradı. ’Sayın Bakan'ın selamı var. Diyarbakır Stadı'na reklam koyabilir misiniz?' dedi. Koyduk, anlaştık’’ sözleriyle olayı doğrularken, başka firmalardan da benzer taleplerde bulunulduğu öğrenildi.

  BAŞKANLAR İSYANDA

  Eski Maliye Bakanı Kemal Unakıtan’ın Eskişehirspor'a, TBMM Başkanı M.Ali Şahin'in Antalyaspor'a, eski Orman Bakanı Osman Pepe'nin Kocaelispor'a, eski Devlet Bakanı Kürşat Tüzmen'in Mersin İdmanyurdu'na, Devlet Bakanı Faruk Özak'ın Trabzonspor'a kol kanat gerdiğini hatırlatan İzmirli futbolseverler son gelişmelerden sonra, ’’İzmir'in 24 milletvekili var. Bu kulüplere sahip çıkacak bir Allah'ın kulu yok mu’’ diye isyan etti. Yaşananların üzücü olduğunu söyleyen Altay Başkanı Niyazi Konuşmaz, ’’Ne diyebilirim. Tablo ortada. Proje üretip bir şeyler yapmaya çalışıyoruz, ama sahip çıkan yok’’ derken, KSK Başkanı Akif Ersezgin şöyle konuştu: ’’Bırakın sponsoru, formamıza bile reklam bulamadık. Geçen hafta AK Parti milletvekilleri Nükhet Hotar, Taha Aksoy ve Erdal Kalkan kulübü ziyarete geldi. Durumu kendilerine anlattık. Biz de TBMM'ye gidip sorunlarımızı orada dile getirmeyi düşünüyoruz.’’
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı