Ege Haberleri

  İzmir’deki Artvinliler destek bekliyor

  İZMİR (DHA)
  27.02.2016 - 13:37 | Son Güncelleme:

  İzmir Artvinliler Kültür Derneği Başkan ve Yönetim Kurulu üyeleri CHP İzmir İl Başkanlığını ziyaret ederek Carettepe için yürüttükleri kampanyaya destek istedi.

  İzmir’deki Artvinliler destek bekliyor

  Dernek Başkanı Emir Alioğlu CHP İzmir İl Başkanı Alaattin Yüksel’i seçilmesi nedeniyle kutladı. Alioğlu, son günlerde Artvin Cerattepe’de yürütülen çevre mücadesini de anlatıp yardım istedi. Alioğlu, "Yandaş firmanın bütün inşaat makineleri hala orada. Her an yeniden başlayabilirler ama bizler Türkiye’nin her yerindeki Artvinliler olarak Cerattepe’yi, doğayı korumaya devam etme konusunda çok kararlıyız. İzmir’de yapacağımız organizasyon ve eylemlere Sayın Yüksel’i ve partililerini de destek vermeye davet etmeye geldik" dedi.

  CHP İzmir İl Başkanı Alaattin Yülsel’ de "Cerattepe de maden çalışmalarının başlayacağını duyduğumuz andan itibaren hem oradaki örgütümüzle hem de Genel Merkezimizle, hep yakından ilgilendik ve bu direnişe destek verdik. Dünya’nın neresinde olursa olsun, doğaya zarar veriliyorsa biz karşı çıkar, mücadele veririz. Bizler de Urla Ovacık’ta RES için katledilmeye çalışılan çam ormanına, Göllüce’de talan edilmek istenen meralara, Kemalpaşa Akalan’da çocukların okulunun dibine yapılmak istenen taş ocağına karşı direndik. Biz CHP olarak, Cerattepe’nin ve Artvinlilerin yanındayız ve bu mücadeleye destek vermekten vazgeçmeyeceğiz" dedi.

  CHP Parti Meclisi üyesi Sevda Erdan Kılıç da, bir hukukçu olarak, hukuka güvenmeye devam ettiğini ancak, AKP’nin adaletine ve Başbakanın sözüne güvenilmeyeceğini çok öncelerden, tüm ülkeyle birlikte öğrendiklerini ifade ederek "Cerattepe’deki talanı durduran hakimlerin farklı görevlere tayın edilmesi kabul edilebilir bir şey değil. Göreceksiniz yeni gelecek hakimler, pek sanmıyorum ama iktidarın ve yandaş firmanın aleyhinde bir karar verirse, onlarında akıbeti aynı olacaktır. Sonuç ne olursa olsun, CHP tüm kurulları ve gücüyle Artvinlilerin haklı mücadelesine destek vermeye, doğayı katleden, insanı hiçe sayan anlayışa karşı durmaya devam edecektir" dedi.

  Etiketler:

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı