Ege Haberleri

  İzmir'de hint rüzgarı esecek

  Hürriyet Haber
  20.08.2014 - 01:16 | Son Güncelleme:

  İZMİR Enternasyonal Fuarı’nın "odak ülkesi" Hindistan, İzmir’e 50’den fazla firmayla birlikte adeta çıkarma yapacak. Hintli girişimciler, İzmir iş dünyası temsilcileriyle ortak iş forumuna da katılacak.

  Geçen ay göreve başlayan, Hindistan’ın Ankara Büyükelçisi Rahul Kulshreshth, İzmir’e gerçekleştirdiği ilk resmi ziyaret kapsamında Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ile bir araya geldi. Ülkesi Hindistan’ın 83. İzmir Enternasyonal Fuarı’nda "Odak ülke" olarak yer alacağını hatırlatan konuk Büyükelçi, 50’den fazla Hint firmasının fuara katılacağını dile getirdi. Büyükelçi, aynı zamanda İzmir Ticaret Odası ile birlikte bir iş forumu düzenleyeceklerini ve bu foruma da çok yüksek bir katılım beklediklerini söyledi. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu da Hindistan gibi büyük bir ülkenin İzmir Enternasyonal Fuarı’na ilgisinden memnuniyet duyduklarını belirterek, "Fuarı düzenleyen kurum olarak ihtiyaç duyduğunuz her konuda taleplerinizi karşılamaya hazırız" dedi.

  DÜNYANIN 3. BÜYÜK EKONOMİSİ

  Dünya Bankası’nın hazırladığı son Uluslararası Karşılaştırma Programı’na göre Çin, ABD ekonomisini beklenenden çok daha kısa sürede, 2014’te geçerek dünyanın en büyük ekonomisi olurken, Hindistan da Japonya’yı geçerek 3’üncü sıraya yerleşecek. 1.3 milyara yaklaşan nüfusu ile Çin’den sonra dünyanın en kalabalık ülkesi olan Hindistan, 2005 yılındaki rapora göre dünyanın en büyük 10’uncu ekonomisiydi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı