Ege Haberleri

  İzmir'de gözaltılara protesto

  Yusuf YAVUZ - Mustafa OĞUZ İZMİR, (DHA)
  20.06.2013 - 20:54 | Son Güncelleme:

  İZMİR Birinci Kordon'da, Gezi Parkı protestolarına destek olmak için kurulan direniş çadırlarının kaldırılmasına tepki gösteren bir grup, yürüyüş düzenledikleri AK Parti Konak İlçe Başkanlığı Binası önünde oturma eylemi yaptı.

  Saat 19.00 sıralarında, kentte eylemlerin adresi olan Gündoğdu Meydanı'nda toplanan Gündoğdu Dayanışma Platformu üyelerinin aralarında bulunduğu yaklaşık 400 kişi, “Her yer Taksim, her yer direniş”, “Tutsaklar serbest bırakılsın” sloganları atarak Basmane'deki AK Parti Konak İlçe Başkanlığı'na yürüdü.

  Bugün sabah saatlerinde polisin gerçekleştirdiği baskınla, Birinci Kordon'daki direniş çadırlarının kaldırılmasını protesto eden ve gözaltındaki arkadaşlarının serbest bırakılmalarını isteyen grup, polisin geniş güvenlik önlemi aldığı bina önünde oturma eylemi yaptı.

  Grubun, oturma eylemi sürüyor.

  Bu arada, CHP Kadın Kolları'nın üyesi yaklaşık 30 kadın, giydikleri kırmızı tişörtleriyle Gündoğdu Meydanı'na geldi.

  Kadınlar, sloganlarıyla, İstanbul'daki eylemlerin simgesi haline gelen “Kırmızılı kadın” olarak bilinen hem cinsine destek verdi.

  Yine aynı alana yaklaşık 1.5 metre boyunda, dallarında gazete haberleri bulunan temsili ağaç getiren bir grupta, etrafında insan zincirinden halka oluşturdu, olaylarda medyanın duyarsız kaldığını ileri sürerek tepkilerini gözler önüne serdi.

  Anıt önünde bazı duran adamların da eylemleri sürerken, kucağında uyuyan çocuğuyla Zübeyde Hanım'ın heykeli önünde duran bir baba, ilgi odağı oldu.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı