Ege Haberleri

  İzmir'de alternatif zafer bayramı

  Turan GÜLTEKİN/ İZMİR (DHA)
  31.08.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Resmi bayramlara ve kurtuluş günlerine yeni düzenleme getiren yasayla siyasi partiler çelenk törenlerinden çıkarıldığı için CHP İzmir İl Başkanlığı, Cumhuriyet Meydanı’nda alternatif kutlama yaptı.

  İl Başkanı Ali Engin, tüm olumsuzluklara karşın umutsuzluğa kapılmamak gerektiğini vurguladı, “CHP’liler var. İzmirliler var. Anadolu var. Barış ve kardeşlik var. Umutsuzluğa yer yok. Biz bu ülkede kardeşçe barış içinde olmaya devam edeceğiz. İnadına cumhuriyet, demokrasi, barış ve Atatürk diyoruz” dedi.

  9 Eylül’de yürüyüş

  Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu da cumhuriyet var olduğu sürece bayramların coşkuyla kutlanacağını belirtti. Kocaoğlu, 26 Ağustos’ta başlayan mücadelenin 9 Eylül’de Kadifekale, İzmir Hükümet Konağı ve Sarıkışla’ya dikilen Türk bayraklarıyla son bulduğunu belirtti, şunları söyledi:
  “O zaman olduğu gibi 9 Eylül’de saat 09.00’da Basmane’den Cumhuriyet Meydanı’na yürüyeceğiz. Türk milletinin bölünmez bütünlüğünü İzmir’den bir kez daha yüksek sesle haykıracağız. 9 Eylül yürüyüşüne tüm İzmirlileri davet ediyorum” dedi.

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı