Ege Haberleri

  İzmir'de alınabilecek en iyi sonucu aldık

  Hürriyet Haber
  11.08.2014 - 11:37 | Son Güncelleme:

  ÇATI aday Ekmeleddin İhsanoğlu’nun İzmir’de 30 ilçenin tamamında yarışı önde bitirmesi CHP örgütünü sevindirmedi.

  İzmir’deki seçim sonuçlarını başarılı bulan CHP’liler üzerlerine düşeni yaptıklarını, sonucu sandığa gitmeyen seçmenin ve geçersiz oyların belirlediğini söyledi. Bu arada Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu herhangi bir açıklama yapmadan parti binasını terk etti.

  Bu seçim tartışılacak

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Aytun Çıray: “Türkiye bir seçimi daha geride bıraktı. Buradan hem başta İzmirlilere ve bütün Türk milletine teşekkür ediyorum. Başbakan konuşmasında, ‘İzmir’i kazanmadan bir yere seçilirsem seçilmiş saymam’ demişti. İzmirliler bunu tattırmadı. Uzlaşı içinde İzmir halkı çatı adaya destek verdi. Seçimin öne çıkan iki temel özelliği var. Bu seçimde uzlaşma kültürü ortaya çıktı. Başta CHP ve MHP olmak üzere 11 siyasi parti bütün olumsuzluklara ve zorluklara rağmen çok önemli bir oy aldı. İkincisi seçimin karakterini ortaya koyan durum ise Türk milletinin haber alma hakkı elinden alındı. Medyaya çok ciddi baskı yapıldı. TRT’nin yaptıklarını da biliyorsunuz. Bunları siyasi malzeme olarak değil, demokrasi adına tehdit olarak söylüyorum. Haber alma hakkının olmadığı seçimler meşru değildir. Bu seçim tartışılacaktır. İnşallah memleketimiz için hayırlı olsun. CHP’nin eksik yaptığı hiçbir şey yoktur. Biz en iyisini yapmaya çalıştık. Alınabilecek en iyi sonuçları aldık.”

  Adaletsiz bir yarıştı

  CHP İzmir İl Başkanı Ali Engin: “Seçim sonuçları ülkemize, kentimize hayırlı olsun. Başından beri eşitsiz ve adaletsiz bir yarış olduğunu söyledik. Buna rağmen bütün örgütümüzle, ana kademe, gençlik, kadın örgütlerimiz ve genel merkez yöneticilerimizle çalıştık. En büyük teşekkürü demokrasiye, kentine sahip çıkan İzmirlilere ediyorum. İhsanoğlu’na destek veren diğer siyasi partilerin başkan ve seçmenlerine de teşekkür ederiz. İnşallah bu demokrasi, hukuk ve özgürlük mücadelesi devam edecek.”

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı