Ege Haberleri

  İzmir'de 2 bin kişi ODTÜ için yürüdü

  Kadir ÖZEN, Yusuf YAVUZ / İZMİR, (DHA)
  08.09.2013 - 13:45 | Son Güncelleme:

  İZMİR'de, ODTÜ arazisinden geçecek yol için ağaç sökümüne karşı öğrencilere Ankara'da yapılan biber gazlı müdahale, kentte 2 bin kişinin katıldığı yürüyüş ile protesto edildi.

  Grup, AK Parti binası önünde oturma eylemi yaparak tepki gösterdi.
  Çeşitli sosyal paylaşım siteleri üzerinden örgütlenen öğrenciler, sivil toplum kuruluşları, bazı siyasi partiler ve vatandaşlardan oluşan yaklaşık 2 bin kişi, Alsancak Gündoğdu Meydanı'nda, bugün saat 20.00 sıralarında biraraya geldi. Ortadoğu Teknik Üniversitesi'nde (ODTÜ) yaşanan olayları protesto eden grup ellerinde ‘ODTÜ'yü yedirmeyiz’, ‘Yollu Gökçek’, ‘ODTÜ'den yol geçecekmiş yok ya’ ve ‘ODTÜ'ye girmek için kask değil kafa gerekir’ yazan pankartlar ile ‘Her yer ODTÜ her yer direniş’ ve ‘Katil polis üniversiteden defol’ sloganları eşliğinde yürüyüşe geçti.

  İzmirde 2 bin kişi ODTÜ için yürüdü

  OTURMA EYLEMİ YAPTI YOL KAPANDI
  Talatpaşa Bulvarı üzerinden önce Plevne Bulvarı'na oradan da Refik Saydam Bulvarı'ndan Basmane Meydanı'na gelen topluluk, burada AK Parti İlçe binasına yürüdü. Yürüyüş sırasında önlerine geçen bir polis yetkilisi ile grup sözcüsü arasında konuşmadan izin çıkması üzerine, topluluk AK Parti İlçe binası önünde oturma eylemi yaptı. Meydana gelen yolların Fuar nedeniyle yoğun olması ve eylemcilerin de burada oturma eylemi yapması, kuyruğa neden oldu. Yaklaşık 15 dakika AK Parti binası önünde, 15 dakika da Fuar önünde oturma eylemi yapan topluluk, hükümeti eleştiren bir basın açıklamsı yapıp aynı güzeargah üzerineden başladıkları noktaya geri dönerek sessizce dağıldı. Grubun yürüyüşü ve oturma eylemi sırasında çevreden geçen evlerin pencere ve balkonlarında bekleyen insanlar da alkışlarla kendilerine destek verdi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı