Ege Haberleri

  İzmir yağmura teslim oldu

  Turaç TOP İZMİR (DHA)
  04.11.2009 - 21:57 | Son Güncelleme:

  izmir’de, önceki gün saat 18.00 sıralarında lodosla başlayan sağanak yağış, gece ve dün sabah saatlerinde etkisini arttırarak devam etti. Sağanak yağış ve şiddetli rüzgar nedeniyle yaşam olumsuz etkilenirken, yollarda ve ara sokaklarda su birikintileri oluştu, Yağmur nedeniyle İZSU ve itfaiye ekipleri de herhangi bir su baskınına karşı gün boyunca alarma geçti. Şu ana kadar herhangi bir ev ve işyerinde su baskının oluşmadığı kaydedildi.

  Çok sayıda maddi ve yaralamalı kazanın da meydana geldiği izmir’de, fırtına nedeniyle ağaçlar, trafik levhaları ve reklam panoları devrildi, dev dalgalar su yüzeyindeki pislikleri karaya attı. Yağmura hazırlıksız yakalanan vatandaşlar da, ıslanmamak için kendilerince önlemler aldı. Sabah saatlerinde de trafik kilitlendi. Sabah saatlerinde şidetli rüzgarla etkisini arttırın sağanak yürekleri ağızlara getirdi. Ancak şiddetli yağmur yaklaşık 15 dakika sürünce olumsuzluğa neden olmadı.

  METREKAREYE 33 KİLOGRAM

  izmir Adnan Menderes Meteoroloji Bölge Müdürlüğü Yetkilileri, bugün sabah saat 08.00 itibariyle kentte metrekareye 33 kilogram yağış düştüğünü bildirdi. Rüzgarın hızının da saatte 45 kilometreye ulaştığını dile getirdi. Yetkililer, yağışın, gün boyu aralıklarla devam edeceğini, akşam saatlerinde son bulacağını vurguladı.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı