Ege Haberleri

  İZMİR TEK YÜREK

  Turaç TOP - Turan GÜLTEKİN / İZMİR, (DHA)
  13.08.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Foça’da bir askerimizin şehit olduğu, 11 kişinin de yaralandığı hain saldırının ardından sosyal medyada kenetlenen İzmirliler, Gündoğdu’da buluştu, terörü lanetledi.

  Türkiye’yi yasa boğan, İzmirlilerin kan bağışı konusunda seferber olduğu Foça’daki çifte bombalı terör saldırısı sonrası sosyal medyada örgütlenen vatandaşlar, dün de saat 13.00’te Alsancak Gündoğdu Meydanı’nda toplandı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından, ellerinde Türk bayrakları ve Atatürk resimleri taşıyan İzmirliler, “Şehitler ölmez, vatan bölünmez”, “İzmir uyuma, şehidine sahip çık”, “Meclis’te PKK istemiyoruz”, “Kahrolsun PKK”, “Mustafa Kemal’in askerleriyiz”, “Hepimiz askeriz”, “Ne mutlu Türk’üm diyene”, “Askere uzanan eller kırılsın” sloganları attı.

  İZMİR TEK YÜREK

  Kordon kırmızıya boyandı
  Atatürkçü Düşünce Derneği, Türkiye Gençlik Birliği, İşçi Partisi, Cumhuriyet Halk Partisi, Milliyetçi Hareket Partisi, Demokratik Sol Parti’nin yanı sıra sendikalar, dernekler ve spor kulübü taraftarlarının katıldığı eyleme, gençler de patenleriyle kayarak destek verdi. Türk bayraklarıyla Kordon’u adeta kırmızıya boyayan kalabalık içinde kamuflaj bere takanlar ve “Çocuklarım yetim kalmasın” yazılı pankart açan palyaçolar dikkat çekti. Körfez vapurları ve teknelerin de sirenlerini çalarak destek verdiği eylem, Konak Meydanı’ndaki İlk Kurşun Anıtı’nda sona erdi.

  İZMİR TEK YÜREK

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı