Ege Haberleri

  İzmir MHP’de saflar netleşti

  Hürriyet Haber
  12.09.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  MHP İzmir'de pazar günü yapılacak 602 delegenin katılacağı kongre öncesinde İl Başkanı Hasan Ali Türkaslan adaylığını açıkladı. Eski isimler ise Hasan Zeki Çetinkaya başkanlığında listeyle seçime gidecek.

  GÖREVDEN alınan Yusuf Mamalı'nın yerine atanan Hasan Ali Türkaslan Büyük Efes Oteli'nde yeniden aday olduğunu, gövde gösterisiyle açıkladı. Türkaslan, Ankara'dan vize alması halinde kongreye ayrı listeyle gireceği konuşulan yardımcısı Musavvat Dervişoğlu, eski Başkan Yusuf Mamalı, ayrı bir grubun önderi olan İlhan Köymen ve Yusuf Kırkpınar'ın akrabası İlhan Kırkpınar'ı da yanına alarak adaylığını ilan etti. Toplantıya 28 ilçe başkanından 26'sı geldi.

  MYK üyesi Hasan Zeki Çetinkaya da MHP'nin İzmir'de birinci parti yapmak için aday olduğunu söyledi. Çetinkaya'ya destek veren MHP'nin eskilerinden Ulvi Pınarbaşı ise Genel Başkan Yardımcısı Şevkat Çetin'in İzmir'de ilçe başkanlarını toplayarak, ‘‘MHP'de genel merkezin, genel başkanın adayı olmaz. Böyle lanse edilip, sandıktan bu aday çıkmazsa kongreyi genel merkez mi kaybedecek’’ dediğini belirtti.

  İLÇE başkanlarının Türkaslan il başkanı olduğu için toplantısına gittiğini söyleyen Pınarbaşı, Köymen ile Kırkpınar'ın da çağrılı oldukları için orada bulunduklarını bildirdi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı