Ege Haberleri

  İzmir - Mardin hattında zehir baskını

  Taylan YILDIRIM - Kadir ÖZEN / İZMİR (DHA)
  17.09.2013 - 13:50 | Son Güncelleme:

  İZMİR'de narkotik timleri, daha önce 521 kilo 850 gram esrar ele geçirdiği zehir şebekesinin elemanlarına yönelik ikinci kez operasyon düzenledi.


  Narkotik Şube Müdürlüğü ekipleri, iki ay önce Mardin'den aldıkları uyuşturucuyu İzmir'e getirmek isteyenleri takibe aldı.

  Konya'ın Ilgın ilçesi yakınlarına geldikleri sırada gece yarısı takip edildiklerini farkeden zanlılara yönelik, operasyon düzenlendi. Bu baskında, 4 kişiyle birlikte araç içerisinde 521 kilo 850 gram esrar ele geçirildi. Gözaltına alınan 4 kişi de tutuklandı.

  BU KEZ MARDİN'DE BASKIN YAPILDI

  Aynı şebekenin dışarıdaki elemanlarının yeniden faaliyet göstermek için harekete geçtiği bilgisini alan polis ekipleri, bir kez daha takibe başladı.

  Teknik ve fiziki takibin ardından zehir tacirlerine yönelik bu kez, esrarın üretildiği yer olan Mardin'e bağlı köyden çıkartıldığı an operasyon düzenlendi.

  Mardin'in yanı sıra eş zamanlı İzmir, Diyarbakır, Mersin, Gaziantep ve İstanbul illerinde de yapılan baskınlarda aralarında şebeke lideri V.Ö.'nün de bulunduğu 9 kişi yakalandı.

  Kamyonetin kasasında ise 540 kilogram esrar ele geçirildi. Zanlıların bu esrarı, İzmir'e getirdikten sonra sokak saticiları aracılığıyla piyasaya sürmeyi planladıkları bildirildi.

  Gözaltındaki 9 kişi, işlemlerin ardından adliyeye sevkedildi.

  9 AYDA 3 TON 910 KİLO ESRAR
  Nakotik Şube Müdürlüğü ekipleri, bu operasyonla birlikte, kendi bünyeleinde bir rekora da imza attı. Ekiplerin, 2013 yılının ilk 9 ayında 3 ton 910 kilo esra ele geçirdikleri bildirildi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı