Ege Haberleri

  İzmir halı sektörü Antep’e damga vurdu

  Hürriyet Haber
  25.09.2013 - 01:18 | Son Güncelleme:

  İZMİRLİ halıcılar Gaziantep’de bu yıl 6’ncısı yapılan Ortadoğu Halı ve Dekorasyon Fuarı’na 120 kişilik dev bir heyetle katılırken, HALIMDER’in 8’nci kuruluş yıldönümü için ikinci kez düzenlenen Halıcılar Gecesi’nde ikili ilişkiler daha da güçlendi.

  Makine halısında dünya başkenti olan Gaziantep’te Marka Fuarcılık tarafından düzenlenen fuara kalabalık bir katılım gösteren halıcılar, bu kez günü birlik değil konaklamalı olarak etkinliklere katıldı. İzmir Halıcılar ve Yer Döşemicileri Derneği (HALIMDER) Başkanı Naci Ölçen, “Sektörümüzde ikinci kez yaptığımız 280 tüccarın katılımı ile gerçekleşen ve bu kez ulusal boyut kazanan geceyi İzmir’de düzenlemeyi planlıyorduk, ancak yine Gaziantep’te oldu. Bölgeye özgün otantik bir ortamda düzenlediğimiz sıra geceli ve sanatçı eşliğinde kutlanan etkinlikte Gaziantep ile yöresel kültür ve eğlenceler de İzmirli işadamlarımıza tanıtıldı” dedi.

  Gecenin iki kentin iş dünyasını birbirine yakınlaştırdığını kaydeden Ölçen, “İki günlük gezimizde Gaziantep Ortadoğu Fuar Merkezi’ni ziyaret eden işadamlarımız 30 bin metrekare kapalı alanda 2014 sezonunun yeni inovasyon ürünlerini ve teknolojilerini yakından incelediler” diye konuştu.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı