Ege Haberleri

  İzmir güvenli bir şehir

  HÜRRİYET / İZMİR
  10.04.2016 - 14:02 | Son Güncelleme:

  NATO Kara Komutanlığı Komutan Yardımcısı Korgeneral Paolo Ruggiero, Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nu ziyaretinde İzmir’de kendilerini güvende hissettiklerini söyledi.

  OCAKTA görevine başlayan NATO Kara Komutanlığı Komutan Yardımcısı Korgenarel Paolo Ruggiero ve Binbaşı Francesco Arzante, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’na nezaket ziyaretinde bulundu. Doğduğu kent olan Napoli’nin de denizi ve havası ile İzmir’e çok benzediğini söyleyen Ruggiero, “Bu güzel şehir için, bütün hizmetleriniz için size teşekkür ediyorum.12 yıldır İzmir Büyükşehir Belediye Başkanısınız. Dünya çapında ününüz var. 12 yıldır belediye başkanlığı yapmanız politik nedenlerden değil, iyi bir belediye başkanı olduğunuzu gösterir. İzmir’e gelmeden önce bu kentle ilgili burada görev yapan arkadaşlarımdan çok güzel şeyler duymuştum. Onlar hala İzmir’i kendilerine çok yakın hissediyor. İzmir birçok alanda, yaşam tarzıyla da çok organize olmuş bir şehir. Kordon’da havalar güzel olduğunda gençler, aileler çimlerde oturuyor, gitar çalıyor, yemek yiyor. Bunlar çok hoş görüntüler. Herkes dışarıda olmayı çok seviyor. Uluslararası bir organizasyon olarak biz İzmir’de küçük bir aileyiz. Ama İzmir çok güvenli. Burada kendimizi çok konforlu ve güvende hissediyoruz. İzmir’in sadece merkezi değil küçük ilçeleri de aynı şekilde çok güvenli” diye konuştu.

   

   

  GÜVENLİK AVRUPA’DA DA SORUN

  Güvenliğin sadece Türkiye’de değil, Avrupa’da da bir sorun olduğuna dikkat çeken Paolo Ruggiero, “Ancak bizim ülkelerimizde bu güvenlik algısı anlaşılmıyor. Ankara’da bir terör saldırısı olduğunda İzmir’de de olduğu düşünülüyor. Her şeyi genelliyorlar. Biz ise böyle olmadığını düşünüyoruz. Kendimizi İzmir’de güvenli hissediyoruz” dedi. Daha önce Buca’da NATO’nun Hava Kuvvetleri Komutanlığı olduğunu, şimdi ise Kara Kuvvetleri Komutanlığı’na dönüştüğünün altını çizen Ruggierro, “Görevimizi yapabilmemiz için Türk Ordusu’yla sıkı işbirliği yapmamız gerekiyor. Ege Ordu Komutanlığı bu noktada bize çok destek oluyor. Türkiye, NATO için çok önemli” görüşünü dile getirdi. Paolo Ruggiero, Başkan Kocaoğlu’nu Buca’daki komutanlığa davet ederek, asker ailelerinin kentteki sosyal yaşama uyum sağlamaları için sosyal akitiviteler yapmak istedikleri de paylaştı. 

   

  3 YIL YAŞAYAN KENDİNİ İZMİRLİ GÖRMEYE BAŞLAR

  Başkan Kocaoğlu, “Terör konusunda bölgeler ve kentler ayrı ayrı değerlendirilmeli. Herhangi bir yerde olan talihsiz bir terör saldırısı tüm ülkeye mal edilmemeli” dedi. Bu kentte 3 yıl yaşayanların artık kendini İzmirli olarak görmeye başladığını anlatan Kocaoğlu, yürüttükleri kenti tanıtıcı turlar düzenlediklerini, NATO’da görev yapan askerler ve ailelerini de bu turlarda ağırlayabileceklerini belirtti.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı