Ege Haberleri

  İzmir gelini için ödüllü gelinlik tasarım yarışması

  İZMİR (DHA)
  26.09.2015 - 11:05 | Son Güncelleme:

  Türkiye’de gelinlik sektörüne genç tasarımcılar katmak ve sektöre ivme kazandırmak amacıyla düzenlenen IF Wedding Fashion İzmir Fuarı 7. Gelinlik Tasarım Yarışması’nın bu yıl ki teması "İzmir Gelini" oldu.

  İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde, İZFAŞ tarafından fuarizmir’de düzenlenecek IF Wedding Fashion İzmir - Gelinlik, Damatlık ve Abiye Giyim Fuarı, önümüzdeki 2 - 5 Şubat tarihlerinde 10. kez gerçekleştiriliyor. Fuar kapsamında organize edilen Gelinlik Tasarım Yarışması bu yılda genç yeteneklerin sektörle buluşmasına aracılık edecek. Ege Giyim Sanayicileri Derneği (EGSD) işbirliğinde ulusal ölçekte 7. kez düzenlenen yarışmanın teması "İzmir Gelini" olarak belirlendi.

  İzmir gelini için ödüllü gelinlik tasarım yarışması

  Yetkililer yarışmaya en az lise veya dengi okul mezunu 18 yaşını doldurmuş ve 40 yaşını aşmamış, daha önce bu yarışmada ilk üç dereceye girmemiş, moda sektöründe tanınmış bir isim veya marka, sektöre yönelik ürünlerle ilgili kendi adına kayıtlı bir iş yerine sahip olmayan ve sektör ile ilgili bir kurum ya da kuruluşta eğitimci olmayanların başvurabileceklerini söyledi.

  Tasarımlar en geç, 15 Aralık, saat 17.00’a kadar elden, posta veya kargoyla İZFAŞ’a teslim edilebilecek. Yarışmanın yarı final elemesi 1 Şubat, dereceye girenlerin ödül töreni ise 3 Şubat’ta gerçekleştirilecek. Birinciye 10 bin TL, ikinciye 7 bin 5 bin TL, üçüncüye 5 bin TL ödül verilecek.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı